HZS Libereckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár nádrží s hořlavou kapalinou

Dnes krátce po půlnoci zasahovalo pět jednotek požární ochrany v průmyslovém areálu v Jablonci nad Nisou - Rýnovicích, v Belgické ulici u požáru nádrží s hořlavou kapalinou. 

První na místo události přijela jednotka ze stanice HZS Jablonec nad Nisou. Průzkumem zjistila, že se jedná o požár nádrží a sudů s hořlavou kapalinou ve venkovním skladu. Na místo události postupně přijížděly další povolané jednotky. K hašení požáru a chlazení byly nasazeny tři vodní proudy C a pro zvýšení hasebního účinku vody bylo použito pěnidlo. Informaci o likvidaci požáru přijalo Krajské operační a informační středisko HZS LK v 1:40 hod. Poté bylo velitelem zásahu místo události písemně předáno majiteli.  V areálu byly dvě osoby, které stihly požárem zasažený prostor opustit před příjezdem jednotek. Jedna osoba, která se nadýchala kouře, byla převezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Příčina požáru je v šetření, výši škody vyšetřovatel příčin požárů předběžně stanovil na 1.000.000 Kč.

Zasahující jednotky:

Stanice HZS Jablonec nad Nisou a stanice HZS Liberec;

JSDHO Jablonec nad Nisou – Paseky, Jablonec nad Nisou – Proseč n. N., Janov nad Nisou;

Autor: por. Bc. Jakub Sucharda 

Foto: HZS LKPožár  Belgická ul.Požár Belgická ul.Požár Belgická ul.Požár Belgická ul.Požár Belgická ul.Požár Belgická ul.

vytisknout  e-mailem