HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár motorového prostoru kamionu v Přerově způsobil škodu 1 milion korun

Se škodou jeden milion korun skončil požár kamionu v Přerově na Tovačovské ulici. Příčina se zatím šetří. 

V neděli 10. června 2012 byl v 15:57 hodin nahlášen na operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje požár kamionu na ulici Tovačovská, Přerov. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Přerova.

Když hasiči přijeli na místo, průzkumem zjistili, že hoří tahač návěsů Iveco zaparkovaný vedle budovy chladírny. Požár zasáhl kabinu řidiče a vlivem tepla došlo k poškození termoizolační stěny chladírny. Řidič pohotově ještě před příjezdem hasičů pomocí  zahradní hadice ochlazoval plášť chladírny a palivovou nádrž vozidla. Po příjezdu hasiči začali hasit požár vysokotlakým proudem s použitím těžké pěny za využití dýchací techniky. Současně s tím jedním proudem vody hasiči ochlazovali izolační stěnu chladírny. Požár vozidla byl s použitím těžké pěny lokalizován a následně likvidován. Rozbrušovací pilou hasiči otevřeli obvodový plášť chladírny a termokamerou zkontrolovali jak vozidlo, tak i vnitřní a vnější stěny chladírny. Rychlým zásahem byl uchráněn návěs vozidla.

Výše škody byla vyčíslena na 1 milion korun (800 tisíc korun na vozidle a 200 tisíc korun na budově), příčina vzniku požáru je zatím v šetření.

 

Autor:

por.Bc.Ing. Vladimíra Hacsiková
tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje
tel: 950 770 039
mobil: 725 490 377
e-mail: mluvci(zavinac)hzsol.cz

 

Odkazy do noveho okna

P_prerov_10-6-2012

P_prerov_10-6-2012 

Detailní náhled

P_prerov_10-6-2012

P_prerov_10-6-2012 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem