HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár lesního porostu v blízkosti Zbojnické studánky u města Fryšták. Aktualizace

(19. 7. 2019) U požáru lesního porostu u města Fryšták v lokalitě Dolní Ves na Zlínsku zasahovaly dnes od 13:36 hodin tři jednotky hasičů. 

Požár lesa byl hasičům ohlášen v 13:04 hodin. Oznamovatel sdělil, že od hřbitova na Mladcové vidí ve směru na Rackovou vycházet z lesa bílý dým. Místo požáru tak nebylo přesně určeno. Požární poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům z centrální požární stanice Zlín a jednotkám dobrovolných hasičů Statutárního města Zlín-Prštné a Zlín-Mladcová. Hasiči vyjeli s třemi automobilovými cisternami, s jedním dopravním a velitelským automobilem.

Hasiči pro bližší určení místa požáru použili i dalekohled. Hořící mladý lesní porost byl zjištěn až v blízkosti Zbojnické studánky v místní části Dolní Ves města Fryšták. Hasiči průzkumem zjistili, že se jedná o požár hrabanky po těžbě dřeva, který se šíří do mladého lesního porostu. Požár byl lokalizován několika vodními proudy. Následně hasiči dohašovali drobná ohniska požáru.

Na místo požáru se dostavila Policie České republiky, vyšetřovatel hasičů, revírník a zástupce firmy provádějící těžbu dřeva.

K zranění osob nedošlo.

19. 7. 2019, 18:50 hodin

Hasiči museli díky nepřístupnému terénu vytvořit dálkovou dopravu vody.

Revírník vyšetřovateli hasičů sdělil, že požár se rozšířil jen na porost náletové dřeviny. Škoda je proto nulová.

Příčina vzniku požáru zůstává v šetření hasičů

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem