HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár lesní školky na Mladoboleslavsku hasilo 12 jednotek

Neobvykle suché počasí už několik týdnů zaměstnává hasiče u požárů v přírodním prostředí. Ve Středočeském kraji vznikl na Velikonoční pondělí 22. dubna největší požár krátce po 14. hodině v katastru obce Dolní Slivno na Mladoboleslavsku. 

Oznamovatel nahlásil, že na vzdálenost přibližně dva a půl kilometru viděl vycházet z lesa hustý kouř. Operační důstojník na místo vyslal tři jednotky hasičů se čtyřmi cisternami. Po příjezdu k události velitel zásahu vyhlásil druhý stupeň poplachu a vyžádal výjezd dalších jednotek.

Požár smíšeného lesa a lesní školky byl v terénu špatně přístupném pro těžkou hasičskou techniku. V první fázi zásahu bylo nutné v krátkém čase rozvinout více než 300 metrů hadic. Pro plynulé zásobování hasební vodou velitel organizoval dopravu pomocí cisternových automobilů. Za hodinu náročného zásahu byl požár pod kontrolou. Dále pokračovalo důsledné dohašovaní lesního podrostu, aby byla uhašena i všechna ohniska skrytá pod zemí. K jejich vyhledávání hasiči používali termokamery.

Na zásahu se podílely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Stará Boleslav, Benátky nad Jizerou a Mladá Boleslav a jednotky dobrovolných hasičů obcí Mečeříž, Sudovo Hlavno, Brandýs nad Labem, Dolní Slivno, Mělnické Vtelno, Chotětov, Bezno, Benátky nad Jizerou a Skorkov s celkem šestnácti vozidly.

Ochranné nápoje pro zasahující hasiče zajistil zástupce magistrátu Mladé Boleslavi, která je obcí s rozšířenou působností. Požárem vznikla škoda ve výši 200 tisíc korun, hasiči uchránili les v hodnotě 500 tisíc korun. Příčina vzniku požáru zůstává v šetření.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem