HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár lesa v Jankovicích zaměstnal sedm jednotek hasičů. Aktualizace.

(22. 3. 2019) Krátce po osmnácté hodině přijalo krajské operační středisko hasičů informaci o požáru lesního porostu nedaleko obce Jankovice na Uherskohradišťsku. K události bylo postupně vysláno celkem sedm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů a vyjel také velící důstojník směny. 

Příjezd k samotnému místu události byl pro těžkou techniku velmi složitý a komplikoval ho podmáčený a velmi nepřístupný terén. Velitel si proto na místo povolat také čtyřkolku ze stanice Zlín.

Požár zasáhl mladý les o rozloze asi jednoho hektaru. Hasičům se jej podařilo dostat pod kontrolu především tlumicemi a dalšími jednoduchými hasebními prostředky. Lokalizaci velitel ohlásil přibližně po hodině hasebních prací. Na místo se dostavil také vyšetřovatel hasičů z Uherského Hradiště, který zahájil šetření příčiny vzniku této události. Vyšetřování bude pokračovat také následující den ráno.

Ve 21:00 hodin hasiči stále zasahují na místě. Pomocí několika D proudů prolévají rozhořené pařezy a likvidují další skrytá ohniska.

Aktualizace 22:00 hodin:

Po dohašení veškerých ohnisek byla ve 21:48 hodin velitelem zásahu ohlášena celková likvidace události. Místo bylo předáno hajnému, který si zajistí dohlídku. Jednotky se následně asi po čtyřech hodinách zásahu vrátily zpět na své základny

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje

           

vytisknout  e-mailem