HZS Kraje Vysočina  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár kuchyně

Škodu v předběžné výši 200.000 Kč za sebou zanechal včerejší odpolední požár bytu na ulici Bělohradská v Havlíčkově Brodě. S požárem  bojovaly tři jednotky hasičů. Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn.
 
Hlášení o požáru přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ve 14:28 hod. K požáru vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Havlíčkův Brod společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Havlíčkova Brodu – Perknova a Mírovky.
 
Za požárem zřejmě stojí nedbalost a roztržitost uživatelsky bytu. Do blízkosti rozpálené plotýnky elektrického sporáku totiž postavila fritovací hrnec a z bytu odešla. Fritovací hrnec se postupně začal škvařit a olej v něm hořet. Požár se stihl rozšířit na lednici, digestoř a část kuchyňské linky.
 
Hustého černého dýmu vycházejícího z bytu o velikosti 1 + kk v posledním patře sedmipodlažního bytového domu si naštěstí všimli sousedé a na místo přivolali hasiče. Zasahujícím jednotkám se podařilo velmi rychle dostat plameny pod kontrolu. V pokoji za obývací stěnou hasiči objevili menšího psa. Naštěstí požár přečkal bez újmy. Kvůli požáru nemusel být nikdo evakuován. Chodba domu byla pouze lehce zakouřená a hasiči obyvatelům domu doporučili větrat. Za pomoci přirozené a přetlakové ventilace hasiči odvětrali silně zakouřený byt.
 
Ve 14:49 hod byl požár zcela zlikvidován a jednotky se postupně vrátily zpět na základny. Hasiči svým zásahem uchránili hodnoty ve výši 5.000.000 Kč.
 
Resize of Snímek 001.jpg
 
Resize of Snímek 010.jpg
 
Resize of Snímek 011.jpg


-pm-

vytisknout  e-mailem