HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár haly se slámou v Osoblaze, nechává se dohořet

V úterý odpoledne sláma ještě doutnala... 

Deset jednotek hasičů zasahovalo v pondělí 27.7.2020 večer u požáru haly s uskladněnou slámou v Osoblaze (okres Bruntál). Hala se nechává dohořet pod dohledem hasičů, předpoklad dohoření je zhruba k úternímu odpoledni. Předběžnou škodu odhadnul majitel na 1,2 milionu korun, hasiči uchráněné hodnoty na majetku (především druhá hala) jdou také do statisíců korun. Požár se dosud obešel bez zranění, příčina jeho vzniku je v šetření.

Operační středisko hasičů bylo o požáru haly o půdorysu 50 x 20 metrů informováno v pondělí před půl sedmou večerní. Do Osoblahy vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Bruntál a Krnov, společně s nimi osm jednotek dobrovolných hasičů – Osoblaha, Bruntál, Krnov, Město Albrechtice, Vrbno pod Pradědem, Jindřichov, Brumovice a Slezské Rudoltice.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu během několika minut a úspěšně se jim podařilo ochlazovat sousední halu, na níž nakonec oheň nepřeskočil. Mezi objekty proto také pořezali stromy a keře. Vzhledem k charakteru požáru se dohodli s majitelem na kontrolované dohoření slámy, když se zde během noci a úterního rána střídaly v dohledu tři jednotky dobrovolných hasičů. Sláma by mohla dohořet v úterý odpoledne.

Odkazy do noveho okna

pozarhalaslamaOsoblaha (1 BR)

pozarhalaslamaOsoblaha (1 BR) 

Detailní náhled

pozarhalaslamaOsoblaha (2)

pozarhalaslamaOsoblaha (2) 

Detailní náhled

pozarhalaslamaOsoblaha (3)

pozarhalaslamaOsoblaha (3) 

Detailní náhled

pozarhalaslamaOsoblaha (4)

pozarhalaslamaOsoblaha (4) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem