HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár garáže způsobil škodu asi 250 tisíc korun

Hasičům se podařilo uchránit před plameny okolní budovy. Nikdo nebyl při události zraněn. 

Malé Svatoňovice – požár – 12. 6. 18:30

Čtyři jednotky hasičů likvidovaly požár garáže v blízkosti rodinného domu v části Strážkovice. Požár byl nahlášen na operační středisko hasičů v 18:30 hod. s tím, že v zasažené garáži se nachází tlakové lahve i benzín, a v blízkosti je také zaparkované osobní vozidlo. Hasiči se soustředili nejen na likvidaci požáru garáže, ale také na to, aby před plameny uchránili blízké budovy, což se jim podařilo. Požár jednotky lokalizovaly těsně před 19. hodinou a kolem 19:30 hod. už byla uhašena i poslední skrytá ohniska. Při události nebyl nikdo zraněn, dohlídku nad požářištěm vykonávala po dobu 12 hodin místní dobrovolná jednotka.

Příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností technická závada na kompresoru. Škoda, kterou požár způsobil, byla předběžně vyčíslena na 250 tisíc korun. Díky zásahu jednotek požární ochrany, které zabránily dalšímu šíření požáru, byly uchráněny hodnoty ve výši asi 1,5 milionu korun.

Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dále JSDH Malé Svatoňovice, Batňovice a Úpice. Jednotka Trutnov-Horní Staré Město držela zálohu na zbrojnici.

Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

P Strážkovice (1)

P Strážkovice (1) 

Detailní náhled

P Strážkovice (2)

P Strážkovice (2) 

Detailní náhled

P Strážkovice (3)

P Strážkovice (3) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem