HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár garáže asi způsobila závada na baterii hoverboardu

Dvě profesionální a tři dobrovolné jednotky likvidovaly v pátek 8. října v odpoledních hodinách požár garáže v bytovém domě v Holicích v Čechách. K likvidaci požáru bylo použito vysokotlakého proudu vody. Musel být vypnut elektrický proud i přívod plynu. Zasahující hasiči museli používat dýchací přístroje. Z bytového domu bylo evakuováno asi 15 osob. Požár hasiči dostali pod kontrolu za 10 minut od nahlášení události na operační a informační středisko hasičů. Po likvidaci požáru, která byla hlášena operačnímu důstojníkovi za dalších 45 minut, hasiči prošli i jednotlivé byty, které se nacházely nad poškozenou garáží.

„Příčinou vzniku požáru je s největší pravděpodobností technická závada na baterii hoverboardu,“ říká k případu jeho vyšetřovatelka kpt. Ing. Romana Škrabálková z HZS Pardubického kraje.  

„Slyšeli jsme ránu, bouchlo to a rozlétla se vrata garáže,“ řekl k případu svědek celé události, „uvnitř garáže už byly vidět plameny a vycházel z ní kouř.“ Škoda dle vyšetřovatelky hasičů byla předběžně vyčíslena na 80 tisíc korun.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

požár garáže8-10-2021

požár garáže8-10-2021 

Detailní náhled

požár garáže8-10-2021a

požár garáže8-10-2021a 

Detailní náhled

požár garáže8-10-2021b

požár garáže8-10-2021b 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem