HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár drtiče odpadu způsobil škodu za patnáct milionů korun

V úterý 2. listopadu přesně v jednu hodinu odpoledne přijali středočeští hasiči oznámení o požáru drtiče odpadu u obce Radim nedaleko Kolína. 

Na místo okamžitě vyjely tři profesionální jednotky ze stanic Český Brod, Kolín a Kutná Hora a dvě jednotky dobrovolných hasičů z Peček a Plaňan. První jednotka dorazila na místo za neuvěřitelných osm minut, avšak požár už byl zcela rozvinutý a drtič odpadu nebylo možné zachránit. Hasiči se tak zaměřili hlavně na ochranu okolí, aby nedošlo k rozšíření požáru na odpad, který se nacházel poblíž drtiče.

Po příjezdu dalších jednotek byl drtič uhašen pěnovým proudem a později chlazen dvěma vysokotlakými proudy. Za necelou čtvrt hodinu od příjezdu první jednotky na místo události se podařilo dostat požár pod kontrolu a byl lokalizován. Za další hodinu byla dohašena všechna skrytá ohniska a velitel zásahu mohl nahlásit likvidaci.

Celý zásah se obešel bez zranění. Škoda, kterou požár způsobil, se však vyšplhala na patnáct milionů korun. Příčinou požáru bylo vznícení hořlavé kapaliny při drcení odpadu. Hasiči svým včasným zásahem uchránili hodnoty ve výši dalších třech milionů korun.

ppor. Ing. Jan Sýkora, Dis
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Odkazy do noveho okna

001 - požár drtiče odpadu

001 - požár drtiče odpadu 

Detailní náhled

002 - požár drtice odpadu

002 - požár drtice odpadu 

Detailní náhled

003 - požár drtiče odpadu

003 - požár drtiče odpadu 

Detailní náhled

004 - požár drtiče odpadu

004 - požár drtiče odpadu 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem