HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár drtiče odpadu způsobil škodu 15 milionů korun

V úterý 25. ledna zhruba půlhodinu před polednem byl středočeským hasičům oznámen požár drtiče kovového odpadu ve Zdicích na Berounsku. 

Operační důstojník na místo vyslal profesionální hasiče z Berouna a Hořovic spolu s dobrovolnými hasiči obce Zdice. Po příjezdu jednotek k události bylo provedeným průzkumem potvrzeno, že drtič odpadu je požárem zcela zasažen. Hasiči navíc zjistili, že ve stroji je větší množství nafty.

K hašení v dýchací technice byla kromě vody použita také těžká pěna a přenosné pěnotvorné zařízení PRO/pak. Ve čtvrt na jednu se podařilo zasahujícím jednotkám dostat oheň pod kontrolu a mohla být nahlášena lokalizace požáru.

Následně se hasiči zaměřili na jímání unikající nafty a přečerpávání kapaliny do sudů. Současně s tím probíhalo vyhledávání a dohašování skrytých ohnisek. Pár minut před půl druhou byl požár zcela zlikvidován a velitel zásahu mohl nahlásit likvidaci.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 15 milionů korun. Proč začal stroj hořet, bude zjišťovat hasičský vyšetřovatel ve spolupráci s experty z Technického ústavu požární ochrany v Praze.

por. Ing. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje

Odkazy do noveho okna

001 - požár drtiče odpadu

001 - požár drtiče odpadu 

Detailní náhled

002 - požár drtiče odpadu

002 - požár drtiče odpadu 

Detailní náhled

003 - požár drtiče odpadu

003 - požár drtiče odpadu 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem