HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár domu v Oselcích

V neděli 29. ledna 2017 čtvrt hodiny před třetí ráno vyslalo operační středisko do obce Oselce k požáru rodinného domu jednotky HZS Horažďovice, HZS Nepomuk, SDH Kasejovice, SDH Nepomuk. Poplach byl vyhlášen současně i místní jednotce SDH.

Již podle prvních informací, které hasiči obdrželi od oznamovatele, byla požárem zasažena celá střecha. Když přijeli hasiči k požáru, nejintenzivněji hořelo nad hospodářskou částí budovy a oheň přeskočil nad obytnou část.

Hasiči uzavřeli do domu přívod vody i plynu a nechali vypnout elektřinu v celé obci.

Kvůli nedostatečnému množství zdrojů vody na hašení si velitel zásahu vyžádal jednotky z celého druhého stupně. Jako posila vyjeli k požáru hasiči z Klatov a dobrovolné jednotky SDH okolních obcí - Lnáře, Myslív a Pačejov. O pomoc byli požádáni i hasiči z Jihočeského kraje ze stanice Blatná. Čerpací stanoviště hasiči vytvořili na dvou nedalekých rybnících a dále použili obecní hydrantovou síť. Vodu k požářišti dopravovali dálkově i kyvadlově.

Požár hasiči dostali pod kontrolu po dvou hodinách od příjezdu první jednotky, likvidaci velitel zásahu na KOPIS ohlásil krátce před šestou hodinou večer po více než 15 hodinovém zásahu. Místní dobrovolní hasiči dalších 12 hodin drželi nad požářištěm dohled.

Požár se obešel bez zranění, majitel se nacházel v tu dobu mimo objekt.

Požár napáchal škody předběžně za 2 miliony korun. Příčina vzniku požáru se vyšetřuje.

vytisknout  e-mailem