HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár domu v Loděnici zapříčinila vadná televize - přidáno VIDEO

V poslední lednový den roku 2018 přijala v 8:35 hodin operátorka tísňové linky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o požáru místnosti v rodinném domě v Loděnici nedaleko Berouna. 

K události vyslal operační důstojník profesionální hasiče ze stanice Beroun a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Chyňava, Vysoký Újezd a Loděnice. V době příjezdu první jednotky, která se na místo dostavila za deset minut od ohlášení, byl dům plný kouře a požár už zasáhl celou přízemní část.

Hasiči v dýchací technice požár lokalizovali dvěma D proudy a jedním vysokotlakem. Následně byl dům odvětrán pomocí elektrického přetlakového ventilátoru. Poté byla za využití termokamery dohašena skrytá ohniska a postupně rozebrána a vynesena část zasažených věcí. Hasičům se z domu podařilo zachránit kočku a psa, které předali majiteli. 

Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na 400 tisíc korun. Včasným zásahem hasičů se podařilo uchránit hodnoty v částce jednoho milionu korun. Příčinou vzniku požáru byla podle vyšetřovatele technická závada elektroinstalace na televizoru.

FOTO a VIDEO: HZS Středočeského kraje

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem