HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár domu v Jirnech způsobil téměř milionovou škodu

Ve středu 16. ledna před desátou hodinou večer byl na Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje nahlášen požár střechy přístavku rodinného domu v obci Jirny v okrese Praha-východ. 

Při prvotním oznámení bylo uvedeno, že kouř jde ze střechy domu a přístavba už hoří plamenem. Událost ohlásil majitel nemovitosti, který se v té době nacházel venku před domem.

Na místo byla vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Stará Boleslav a dobrovolné jednotky obcí Úvaly, Jirny a Nové Jirny, celkem se šesti cisternovými vozy a jednou výškovou technikou. Kromě vyšetřovatele požárů vyjel k události také řídící důstojník územního odboru Mladá Boleslav.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že požárem je zasažena celá střecha. Hasiči v dýchací technice na zdolání plamenů nasadili několik C proudů z nastavovacích žebříků a jeden vysokotlaký proud. V průběhu zásahu z domu vynesli desetikilogramovou propanbutanovou láhev. Za necelou půlhodinu byl požár pod kontrolou a začalo vyhledávání a dohašování skrytých ohnisek. Následně hasiči nalezli v objektu uhynulého psa, což mělo vliv na zhoršení psychického stavu majitele. Pomoc mu poskytl přítomný člen posttraumatického týmu HZS Středočeského kraje.

Do rána zůstala na dohlídku jednotka SDH Jirny. Kolem půl osmé byl objekt zkontrolován termokamerou a předán majiteli. Po konzultaci s ním byla škoda stanovena na 950 tisíc korun, příčina vzniku požáru je nadále předmětem vyšetřování.

por. Bc. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem