HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár bytového domu způsobil škodu za jeden a půl milionu

Ve čtvrtek 5. srpna několik minut před šestou hodinou ranní přijala tísňová linka středočeských hasičů oznámení o požáru dvoupatrového bytového domu v Čáslavi. 

Jelikož první oznamovatel uvedl, že požárem je zasažen přízemní byt, ve kterém se navíc měla nacházet nezletilá osoba, a celá chodba je zakouřena a ostatní obyvatelé se nemohou dostat ven, vyslal operační důstojník na místo profesionální hasiče z Čáslavi a Kutné Hory spolu s dobrovolnými jednotkami obcí Čáslav a Vrdy.

K likvidaci požáru byly nasazeny dva vodní proudy. Osoby, které zůstaly v domě uvězněny, hasiči evakuovali za pomoci výškové techniky. Celkem bylo zachráněno pět osob, které sice skončily v péči zdravotnické záchranné služby, ale byly ponechány na místě. Z hořícího domu hasiči vynesli také psa, ten ošetření nepotřeboval. Pro majitele zasaženého bytu byl na místo povolán člen týmu posttraumatické péče. Pro obyvatele zasaženého objektu bylo místostarostou zařízeno náhradní ubytování.

Škoda, kterou požár způsobil, se vyšplhala na jeden a půl milionu korun. Příčinou požáru je technická závada na stolním počítači.

ppor. Ing. Jan Sýkora, DiS.
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Odkazy do noveho okna

001 - k záchraně osob použili hasiči výškovou techniku

001 - k záchraně osob použili hasiči výš... 

Detailní náhled

002 - pokoj byl požárem zcela zasažen

002 - pokoj byl požárem zcela zasažen 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem