HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár bytového domu v Úpici, 17 lidem muselo město zabezpečit náhradní ubytování

Úpice – požár – 24. 7. 23:05

Hodinu před půlnocí přijalo krajské operační a informační středisko HZS hlášení o požáru v bytovém domě v ulici Palackého. Na místo události byly vyslány 4 jednotky požární ochrany, které průzkumem zjistily, že hoří v půdních prostorech domu. Všichni obyvatelé stihli budovu opustit ještě před příjezdem jednotek na místo události. Hasiči provedli průzkum všech bytů, nikdo se už uvnitř nenacházel.

Hasební zásah vedly jednotky zevnitř i zvenčí objektu, k hašení využily i výškovou techniku. Prostory byly zakouřené, orientaci ztěžovala hasičům také členitost půdy. Museli pracovat v dýchací technice a prováděli průzkum pomocí termokamery. Protože se požár šířil i střechou ven, museli zasahující rozebrat část střešní konstrukce až na krovy, aby mohli uhasit všechna skrytá ohniska. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu v 02:04 hod.

Byty byly neobyvatelné, ty v půdní vestavbě poškodil oheň a zplodiny hoření, další pak hasební voda. Skutečnost byla oznámena starostovi města, který zařídil všem 17 lidem z domu náhradní ubytování. Jeden z obyvatel byl v péči zdravotnické záchranné služby.

Požářiště bylo do rána pod dohledem místní jednotky. Vyšetřovatel HZS byl na místě už v noci, podrobné ohledání a určení rozsahu škod provede až během dnešního dne. Příčina vzniku požáru nebyla doposud určena.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Trutnov, JSDH Úpice, Havlovice a Batňovice. JSDH Trutnov – Horní Staré Město držela zálohu na zbrojnici pro případ jiné události.

P Úpice (8).jpeg

Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS KHK

Odkazy do noveho okna

P Úpice (1)

P Úpice (1) 

Detailní náhled

P Úpice (2)

P Úpice (2) 

Detailní náhled

P Úpice (3)

P Úpice (3) 

Detailní náhled

P Úpice (4)

P Úpice (4) 

Detailní náhled

P Úpice (5)

P Úpice (5) 

Detailní náhled

P Úpice (6)

P Úpice (6) 

Detailní náhled

P Úpice (7)

P Úpice (7) 

Detailní náhled

P Úpice (8)

P Úpice (8) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem