HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár baterií manipulátoru způsobil škodu za šest milionů

V úterý 3. března v 9.24 hodin byl na tísňovou linku středočeských hasičů oznámen požár baterií manipulátoru pro výrobní linku v automobilovém průmyslu v Mnichově Hradišti. 

Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje k události vyslalo profesionální jednotky z Mnichova Hradiště a Mladé Boleslavi a jednotku sboru dobrovolných hasičů z Mnichova Hradiště. Současně byla povolána také jednotka HZSP Škoda Auto, která má v rámci výzkumu elektromobility s požáry baterií praktické zkušenosti.

Po příjezdu na místo hasiči provedli průzkum haly, ve které se nacházel manipulátor s hořícími bateriemi; na uhašení plamenů nasadili jeden C proud. Zároveň poskytli předlékařskou pomoc jednomu zaměstnanci, který se nadýchal zplodin hoření. Po předání zdravotnické záchranné službě byl pacient převezen k dalšímu ošetření do mladoboleslavské nemocnice.

Po příjezdu jednotky HZSP Škoda Auto bylo nasazeno speciální hasicí zařízení CCS Cobra, kterým byl nejprve proříznut obal baterie, pak bylo provedeno hašení požáru uvnitř bateriového bloku. Následně došlo k opakované aplikaci hasební látky do vnitřku bateriového bloku až do úplného uhašení.

Celý zásah probíhal s použitím dýchacích přístrojů pro ochranu hasičů proti škodlivým látkám obsažených ve zplodinách hoření. Po uhašení byl manipulátor vytažen na volné prostranství z haly, kde bude několik dnů preventivně ponechán pro případ neočekávané reakce uvnitř baterie.

Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu pár minut po poledni, kdy začal s redukcí jednotek. Proč baterie manipulátoru začaly hořet, nyní zkoumají vyšetřovatelé příčin vzniku požárů. Celková škoda byla zatím vyčíslena na 6 milionů korun.

plk. Ing. Jan Hadrbolec
ředitel ÚO Mladá Boleslav

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem