HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár balíkovače slámy se rychle rozšířil. Na místo muselo vyjet pět jednotek hasičů.

(2. 8. 2018) Nedaleko obce Choryně na Vsetínsku došlo dnes odpoledne k požáru balíkovače slámy, který se rozšířil i na pole. Řidič traktoru, který prováděl lisování a balíkování, zjistil požár v přední části stroje. Okamžitě jej proto odpojil a odjel s traktorem do bezpečné vzdálenosti, čímž zabránil dalším nemalým škodám. 

Událost byla krajskému operačnímu středisku oznámena v 17:59 hodin. Požární poplach byl okamžitě vyhlášen profesionálním hasičům ze stanice Valašské Meziříčí, a také posilovým jednotkám dobrovolných hasičů z Kunovic, Choryně, Lešné a Kelče.

V době příjezdu byl balíkovač celý v plamenech a požár se šířil na ploše asi 50x200 metrů. Zasaženo bylo také sedm již hotových balíků a nesklizená sláma. Jednotky okamžitě nasadily několik útočných proudů, díky čemuž se podařilo dostat požár pod kontrolu už v 18:23 hodin. Za pomoci techniky místního zemědělce byla zasažená plocha oborána, aby se zabránilo případnému dalšímu rozšíření požáru. Po uhašení zasaženého lisu a slámy byla v 18:48 hodin ohlášena celková likvidace.

Na místo se dostavil také vyšetřovatel hasičů, který nyní zjišťuje přesnou příčinu vzniku této události. Škoda, která byla požárem způsobena, byla předběžně vyčíslena na 350 tisíc korun.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem