HZS Libereckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Povodně na Frýdlantsku – den druhý

Po nočním uklidnění povodňové situace a poklesnutí hladin vodních toků dnes opět došlo na řekách Řasnice a Smědá k překročení III. stupně povodňové aktivity. Naštěstí již vodní hladina nedosahovala takových hodnot jako předchozí den. 

Dnešní činnost dvaceti jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zahrnovala monitorování vodních toků, čištění koryt řek, kontrolu protipovodňových opatření, zjišťování potřeb občanů zasažených mimořádnou událostí, distribuci pitné vody, rozvážení humanitární pomoci, čištění komunikací a zjišťování škod na majetku.

Oblast Frýdlantského výběžku byla rozdělena na čtyři úseky: Višňová, Frýdlant, Raspenava a Hejnice s Bílým Potokem. V každém úseku byl starostům k dispozici styčný důstojník HZS LK pro nasazení sil a prostředků v území. Včerejší porucha na úpravně pitné vody v Bílém potoce se podařila opravit a občané tak mají opět zajištěnou pitnou vodu z vodovodního řádu.

Krátké ohlédnutí za včerejším dnem:

Ve Frýdlantském výběžku včera zasahovalo celkem 35 jednotek požární ochrany. Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje si vyžádal mezi-krajskou výpomoc ze středočeského kraje a od Záchranného útvaru HZS ČR. Tato výpomoc obnášela nasazení speciální techniky nákladních vozidel pro evakuaci osob a speciálních cisteren na pitnou vodu. V celém území dále probíhala velmi dobrá spolupráce se Zdravotnickou záchrannou službou LK, Českým červeným křížem, Vodní a potápěčskou záchrannou službou  z Liberce a Policií České republiky.

A co nás čeká dál...

Monitoring vodních toků bude nutné provádět i nadále. Postupně se začnou rozebírat protipovodňové hráze z pytlů s pískem, gumových vaků a speciálních napouštěcích van. Také začne úklid komunikací a po opadnutí hladiny řek a spodních vod dojde i na odčerpání zaplavených sklepů a suterénů. Úklidové práce budou trvat ještě řadu dní.

autor: por. David Kořínek, DiS., zástup tiskové mluvčí

Povodně 2020Povodně 2020

Povodně 2020Povodně 2020Povodně 2020Povodně 2020Povodně 2020Povodně 2020Povodně 2020Povodně 2020Povodně 2020Povodně 2020Povodně 2020Povodně 2020Povodně 2020Povodně 2020Povodně 2020Povodně 2020

vytisknout  e-mailem