HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Potopená loď na řece Moravě u obce Nedakonice. Aktualizace

(14. 7. 2018) Od včerejšího večera do dnešních časných ranních hodin zasahovali profesionální hasiči z Uherského Hradiště u vyzdvižení potopené lodi v plavební komoře Nedakonice na řece Moravě. 

Hlášení o potopené lodi u jezu Nedakonice přijali hasiči dne 13. 7. 2018 v 18:41 hodin.

V době příjezdu hasičů byla na místě Policie České republiky a posádka z potopené lodi už byla na břehu. Posádku tvořili dvě dospělé osoby, tři děti a pes. Žádný z členů posádky nebyl zraněn. Z potopené lodi unikly do vodního toku pohonné hmoty. Hasiči položili u výjezdu z plavební komory na hladinu řeky sorpčního hada a o kus dál po proudu vytvořili nornou stěnu. Uniklé pohonné hmoty plovoucí na hladině zasypali sorpční látkou.

 Jeden z členů posádky potopené lodi hasičům sdělil, že když se začali potápět, přiblížila se k nim loď, která stála za nimi. Na tuto loď všichni přeskočili a pak vystoupili na břeh.

Na místo se dostavil majitel lodi a zástupce Státní plavební správy, pobočka Přerov a také zástupce Odboru životního prostředí města Uherské Hradiště.

Na místo byli povoláni policejní potápěči. Majitel potopené lodi zajistil k jejímu vyzdvižení soukromý jeřáb.

Na místě je nedostatečné osvětlení, proto hasiči osvětlovali plavební komoru. Před příjezdem jeřábu vynášeli na břeh z lodi dostupné nebo plovoucí věci.

V průběhu vyprošťování lodi ze dna plavební komory hasiči odčerpávali vodu z lodi pomocí ponorného čerpadla. Dne 14. 7. 2018 v 0:22 hodin byla loď vytažena a uložena na břeh.

Hasiči veškerou činnost na místě ukončili v 1:21 hodin.

14. 7. 2018, 14:45 hodin

Vyproštění potopené lodi zajistili policejní potápěči.

Hasiči snížili hmotnost čerpáním vody z lodi. Aby nedošlo k poškození lodi, kterou vyzdvihoval jeřáb soukromé firmy, fixovali hasiči polohu lodi s pomocí trhacího háku.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem