HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Poslední květnová sobota přinesla hasičům v Ovčárech zajímavou zkušenost

Profesionální hasiči ze stanice Kolín Ovčáry asistovali v sobotu 30. května u nevšední události v areálu automobilky TPCA. 

Stanice v Ovčárech je koncipována především pro zásahy uvnitř areálu při řešení všech typů mimořádných událostí. Hasiči vyjíždějí ale i v případě, kdy je nutná jejich asistence k zajištění bezpečnosti a dalších nezbytných úkonů při jiných neobvyklých událostech.

Na střechu v areálu automobilky bylo zapotřebí dostat těžkou klimatizační jednotku. Po zvážení všech možných variant se jako nejvhodnější ukázalo využití velkotonážního vrtulníku. Takový vlastní firma ze Slovenska, která má s obdobnými pracemi dlouholeté zkušenosti, neboť letecká přeprava těžkých těles do jinak velmi špatně přístupných míst je její hlavní specializací. K přemístění klimatizace byl použit ruský vrtulník Mi-8T, který dokáže přepravovat náklad na podvěsném zařízení o celkové hmotnosti až 3 000 kg, slouží tak v podstatě jako létající jeřáb. Téměř sedmitunová helikoptéra s tříčlennou posádkou je mohutný stroj, který měří od čelní části trupu ke středu vyrovnávacího rotoru přes 18 metrů.

Při manipulaci musela být uzavřena silnice vedle areálu TPCA, protože právě na ni vrtulník dosedal a také z ní zvedal klimatizační jednotku, kterou pak vzduchem přepravil na střechu továrny. Asistence jednotky spočívala nejen v uzavírce silnice, ale hasiči po celou dobu situaci také bedlivě monitorovali. Vše však proběhlo v pořádku podle plánu a umístění klimatizace se podařilo bez nutnosti zásahu jednotky. Hasiči se tak mohli vrátit na svou základnu.

por. Ing. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem