HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Pořízení vybavení a speciální techniky

Projekt Společné řízení specifických rizik v regionu Jeseník – Nysa CZ.11.1.23/0.0/0.0/16_023/0001055, spolufinancovaný z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím programu Interreg V-A Česká republika - Polsko 

V rámci projektu bylo pořízeno speciální vybavení a technika. To bylo pořízeno tak, aby nebylo duplicitní a v případě potřeby bude využito na obou stranách hranice. Vzájemné využití speciální techniky jednotek požární ochrany je ekonomicky výhodné a vede k úsporám finančních prostředků a maximálnímu využití techniky.

Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje pořídil speciální záchranný automobilový žebřík se záporným úhlem vyložení, který bude umístěn na požární stanici v Jeseníku. Žebřík bude využit při záchraně a transportu zraněných osob z výšek a hloubek, k hašení požárů v objektech, k záchraně osob z vody při povodních, k čištění profilů vodních toků při povodních, k odstraňování vývratů a polomů při vichřicích, nebo k manipulaci s břemeny.

Město Jeseník pořídilo zásahový dopravní automobil, který bude využit při přepravě osob a vybavení na místo zásahu a k evakuaci osob z ohrožených oblastí. Dále hydraulické vyprošťovací zařízení, které bude využito při zásazích technického charakteru. Vybavením disponuje jednotka sboru dobrovolných hasičů města Jeseníku.

Gmina Nysa pořídila těžké zásahové vozidlo s hasícím systémem tlakové pěny a s vozíkem pro přepravu záchranného vybavení po kolejích. Vozidlo bude umístěno u dobrovolných hasičů v Nyse. Dále byly pořízeny záchranné prostředky, které jsou umístěny u dobrovolných hasičů v Niwnicy a Rusocin v Nyse. Dále nafukovací stan pro evakuované osoby, termokamera, kombinovaný vyprošťovací nástroj, sada vysokotlakých zvedacích vaků, akumulátorová osvětlovací souprava, sada pro poskytování kvalifikované zdravotnické pomoci, sada pro záchranu z výšek a dýchací technika.

Odkazy do noveho okna

Vybavení města Jeseníku a Nysy

Vybavení města Jeseníku a Nysy 

Detailní náhled

vybavení HZS OLK

vybavení HZS OLK 

Detailní náhled

vybavení HZS OLK

vybavení HZS OLK 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem