HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Poplach způsobil požár ve firmě v Otrokovicích

(9.11.2018) Čtyři jednotky hasičů s deseti zásahovými vozidly byly vyslány k hlášenému požáru v prostorách firmy na třídě Tomáše Bati v Otrokovicích. 

Podle prvotních informací zde došlo v jedné výrobní komoře k požáru antrachinonu, který se rozšířil do dalších komor zařízení. Zaměstnanci firmy ihned začali pomocí dvou hasebních proudů s ochlazováním technického zařízení a dostali tak požár pod kontrolu.

Na místo přijeli profesionální hasiči ze stanice Otrokovice a ze stanice Zlín včetně velícího důstojníka směny posíleny dvěma jednotkami dobrovolných hasičů z Otrokovic a Otrokovic – Kvítkovic. K ochlazování zařízení nasadili ještě jeden hasební proud. Dále s pomocí termokamery kontrolovali hasiči celý úsek inkriminovaného zařízení a otevřeli zasažené komory, ve kterých došlo k požáru. Ty odvětrali a opětovně kontrolovali termokamerou.

Poté velitel zásahu oznámil redukci sil a prostředků. Jednotky se postupně začaly vracet na své základny.

Celá událost se naštěstí obešla bez zranění.

Šetření si převzal vyšetřovatel hasičů. Ten jako příčinu požáru určil vznícení antrachinonu v jedné z výrobních komor. Předběžná škoda se pohybuje v řádu desetitisíců.  

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem