HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Popálený muž se snažil požár uhasit. Aktualizace: 12:30 hod.

(31.8. 2018) Půl hodiny před půlnocí vyjížděli hasiči k hlášenému požáru v rodinném domě v obci Lhota na Zlínsku. 

Na místo byly vyslány dvě profesionální jednotky hasičů ze stanice Otrokovice a Zlín a dvě jednotky dobrovolných hasičů z Napajedel a Lhoty.

Jako první k místu události přijeli místní dobrovolní hasiči. Ti ihned za pomoci hasících přístrojů začali požár hasit. Celkem pět osob bydlících v domě již bylo venku mimo objekt a popálený majitel se snažil požár uhasit, ale marně.

Po příjezdu dalších jednotek do místa požáru si do své péče hasiči převzali zraněného muže, který měl popáleniny po celém tělo, a poskytovali mu předlékařskou péči až do příjezdu přivolaných záchranářů. Dále hasiči v dýchací technice s využitím vysokotlakého proudu požár v kuchyni během pár minut uhasili. Poté provedli odvětrání celého domu, který byl plný kouře.

Popálenému muži byl přivolán vrtulník. Hasiči proto na místním fotbalovém hřišti zajistili podmínky pro jeho bezpečné přistání. Vrtulník zraněného muže transportoval na popáleninové centrum.

V péči záchranářů skončila i mladá žena, která byla intoxikována zplodinami hoření a následně odvezena do nemocnice.

Zbylí tři obyvatelé rodinného domu se však nemohli vzhledem ke stavu objektu zpět domů vrátit. Proto jim obec zajistila náhradní ubytování.

Na místo události se dostavil i vyšetřovatel příčin požárů, který provedl prvotní ohledání. Další šetření bude provedeno, až požářiště vychladne, a to během dnešního dne, kdy se na místo dostaví vyšetřovatel hasičů i státní policie včetně psovoda.

Během noci na dům dohlíželi policisté a místní jednotka dobrovolných hasičů, která bude nápomocna i při následném vyšetřování příčiny vzniku požáru.

Aktualizace ve 12:30 hodin

Vyšetřování v místě události bylo ukončeno. Další šetření si prozatím převzali kriminalisté, kteří pracují s více verzemi. Škoda na majetku byla vyčíslena na sto padesát tisíc korun a uchráněné hodnoty na dva milióny korun.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Odkazy do noveho okna
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem