HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Pomoc hasičů při záchraně osob z lanovky – Filipovice, Jesenicko.

Pomoc jednotek ze tří krajů a také mezistátní spolupráci s hasiči z Polska si během dnešního odpoledne vyžádala technická závada na lanovce na Jesenicku, přesněji ve ski areálu Filipovice. Operační středisko HZS Olomouckého kraje přijalo informace o situaci s předběžným počtem o zhruba šedesáti až osmdesáti lyžařích uvězněných na lanovce přijalo krátce před šestnáctou hodinou v sobotu 16.2.2019. 

K pomoci z řad profesionálních hasičů Olomouckého kraje vyjely posádky lezeckých skupin Jeseník, Šumperk a Olomouc, za následného posílení hasiči Moravskoslezského kraje stanice Bruntál a také mezistátní pomoci hasičů z Polska (Glucholazy). K pomoci se k nim také připojili záchranáři Horské služby ČR, vrtulník Policie ĆR s posádkou lezců profesionální jednotky Jihomoravského kraje (HZS JmK) a v nemalé míře k rychlé záchraně v prvotní fázi pomohli pracovníci lyžařského areálu. V místech s dostupností žebříků se podařilo evakuovat zhruba polovinu snadnější formou. U další zhruba dvacítky lyžařů docházel k postupnému slanění s lezci, do akce byl také zapojen vrtulník Policie ČR. Celá záchranná akce byla po devadesáti minutách úspěšně ukončena s dobrou bilancí, vše se obešlo bez zranění. Celkem za hasiče evidujeme zachráněných 39 osob.

Přesnější statistiku požaduje prosím po Policii ČR, záchrana osob byla prováděna ještě před příjezdem profesionálních jednotek, čísla se mohou lišit.

Zdeněk Hošák
HZS Olomouckého kraje
T: 721810541
M: zdenek.hosak@hzsol.cz
M: mluvci@hzsol.cz

Odkazy do noveho okna

IMG_3450

IMG_3450 

Detailní náhled

IMG_3451

IMG_3451 

Detailní náhled

IMG_3452

IMG_3452 

Detailní náhled

IMG_3453

IMG_3453 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem