Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Pokročilé technologie ke zvýšení požární bezpečnosti

Pozvánka: Mezinárodní konference - Využití požárního návrhu konstrukcí - České vysoké učení technické v Praze 19.-20.2.2009  

Více než sto předních odborníků z Evropy a ze zámoří vystoupí v únoru na mezinárodní konferenci Využití požárního návrhu konstrukcí. Konferenci u příležitosti předsednictví České republiky v EU pořádá České vysoké učení technické v Praze ve spolupráci s Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR  a Profesní komorou požární ochrany.


IlustraceIlustrace
Pro zvyšování požární bezpečnosti budov se stále více využívají pokročilé technologie. Přední čeští i zahraniční experti na konferenci upozorní na konkrétní příklady použití progresivních metod pomocí výpočtových programů a posledních evropských norem a porovnají je s výsledky zkoušek na celých objektech i jejich částech, např. v Cardingtonu 1995-2003 a Mokrsku 2008.


Celá odborná konference je zaměřena na komplexní i jednoduché návrhy betonových, ocelových, spřažených, dřevěných a zděných nosných stavebních konstrukcí vystavených požáru. Tématem konference bude např. modelování různých typů požáru, dále výpočet přestupu a rozvoje tepla v konstrukčních prvcích. Specialisté budou diskutovat také o využití a praktických zkušenostech předpovědi chování konstrukce vystavené extrémně vysokým teplotám při požární situaci.


Konference se koná ve dnech 19.-20. 2. 2009 v prostorách Stavební fakulty Českého vysokého učení technického v Praze. Další informace lze nalézt na www.fsv.cvut.cz/eurofiredesign.
 

kpt. PhDr. Petr Kopáček
tiskový mluvčí
MV-generální ředitelství
Hasičského záchranného sboru ČR
Tel.: 950 819 944
Mobil: 602 215 142
E-mail:petr.kopacek@grh.izscr.cz
 


Příloha
Případové studie požárního návrhu budov lze nalézt například na webové stránce studijního oboru bezpečnostní a rizikové inženýrství www.fsv.cvut.cz/baris:
 Požární návrh výškové budovy Rembrandt Tower, Amsterdam, Holandsko,
 Požární návrh terminálu 2F, letiště Charles de Gaulle, Paříž, Francie,
 Požární návrh nákupního centra Las Canas, Viana, Španělsko,
 Požární návrh administrativního centra AOB, Luxembourg,
 Požární návrh krytého fotbalového stadiónu, Finsko,
 Požární návrh haly pro Airbusy, Toulouse, Francie

S numerickou simulací požární zkoušky, kterou měli pracovníci ČVUT v Praze příležitost uskutečnit v laboratoři  Cardingtonu, a videofilmem o zkoušce se lze seznámit na stránce www.fsv.cvut.cz/baris.

vytisknout  e-mailem