HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Poděkování za záchranu života při dopravní nehodě

Velké štěstí měl 15. července ve večerních hodinách u Zámrsku řidič havarovaného vozidla, když kolem jel zrovna chrudimský dobrovolný hasič pan Radek Eliáš s přítelkyní Michaelou Motyčkovou. Řidič osobního vozu nedýchal a byl uvnitř zcela zaklíněný. Pan Eliáš nezaváhal, jeho reakce byla opravdu okamžitá. Člen JSDH Chrudim začal muži poskytovat první pomoc. I podle lékařů mu nepochybně zachránil život.

Přítelkyně pana Eliáše mezitím uvědomila složky integrovaného záchranného systému. Do příjezdu prvních záchranářů se o raněného muže starali. alší složky IZS a dalších nekonečně dlouhých osm minut se o raněného muže starali, než přijeli profi záchranáři. Nakonec se ještě těžce zraněný řidič jistě ne zcela dobrovolně proletěl vrtulníkem…

Zraněného řidiče poté ihned profesionální hasiči vyprostili pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení, umístili ho do vakuových nosítek a předali do péče zdravotníkům. Na místo přiletěl vrtulník Letecké záchranné služby a zraněného řidiče transportoval do nemocnice. Další osoba z havarovaného vozu neutrpěla vážná zranění.

alší složky IZS a dalších nekonečně dlouhých osm minut se o raněného muže starali, než přijeli profi záchranáři. Nakonec se ještě těžce zraněný řidič jistě ne zcela dobrovolně proletěl vrtulníkem…

Dne 1. srpna byl pan Eliáš se svou přítelkyní oceněn nejen chrudimským starostou Františkem Pilným, ale také ředitelem HZS Pardubického kraje plk. Alešem Černohorským, který mu za záchranu lidského života udělil medaili HZS Pardubického kraje.

Gratulujeme!

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Foto pro HZS: Město Chrudim

Odkazy do noveho okna

poděkování4

poděkování4 

Detailní náhled

poděkování

poděkování 

Detailní náhled

poděkování2

poděkování2 

Detailní náhled

poděkování3

poděkování3 

Detailní náhled

poděkování5

poděkování5 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem