Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Poděkování za organizaci oslav stého výročí vzniku republiky

30. 10. 2018 (Michaela Franclová) - Ministr vnitra Jan Hamáček a generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR genmjr. Ing. Drahoslava Ryba upřímně děkují všem příslušníkům a zaměstnancům Hasičského záchranného sboru ČR, kteří se podíleli na úspěšném zajištění oslav sta let československé státnosti ve dnech 26. října až 28. října 2018. 

Velmi oceňuji poslední měsíce intenzivní práce celého organizačního štábu Hasičského záchranného sboru ČR, který se musel vyrovnat s nemalými problémy. Děkuji všem příslušníkům, kteří se účastnili přísahy na Hradčanském náměstí a přehlídky na Evropské třídě za velmi silný emotivní zážitek. Je vidět, že dny strávené společným nácvikem přinesly své ovoce. Obdivuji všechny kolegy, kteří i přes nepřízeň počasí zajišťovali statické i dynamické ukázky na Letenské pláni a věnovali se denně tisícům návštěvníků na stáncích preventivně výchovné činnosti. Stejné poděkování za účast na přehlídce, za ukázky techniky na Letné i za aktivní práci s návštěvníky oslav patří i dobrovolným hasičům.  Děkuji i všem ostatním, kteří na těchto akcích zajišťovali logistiku, mediální zabezpečení a další nezbytné činnosti,“ dodal generální ředitel Hasičského záchranného sboru genmjr. Ing. Drahoslav Ryba.

Letošní oslavy stého výročí vzniku československé republiky v Praze a celé České republice patřily prozatím k největším oslavám vzniku naší republiky vůbec a celkový jejich program a realizace byly širokou veřejností velmi kladně přijaty.

Více informací k aktivitám HZS ČR během oslav na http://www.hzscr.cz/clanek/oslavy-steho-vyroci-vzniku-republiky.aspx

20181028C_Prehlidka2018_Kr075.JPG20181028C_Prehlidka2018_Kr075.JPG

Mediální kontakt:
kpt. Mgr. Nicole Zaoralová
tisková mluvčí

MV-generální ředitelství
Hasičského záchranného sboru ČR
Tel.: +420  950 819 944
Mobil: +420 602 215 142
E-mail: nicole.zaoralova@grh.izscr.cz

vytisknout  e-mailem