HZS Ústeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Poděkování příslušníkům a zaměstnancům HZS ústeckého kraje

Vážení hasiči, kolegyně a kolegové,
poslední týdny se potýkáme s druhou vlnou epidemie koronaviru. Věřím, že se Vám na Vašich pracovištích daří toto obtížné období zvládat a dokážete si udržovat fyzickou i psychickou rovnováhu. 
Zprávy ze zdravotnictví a sociálních služeb ukazují, že situace současné epidemie je velmi vážná. Na území naší republiky byl dne 5. října 2020 vyhlášen nouzový stav, který nadále trvá. 
Hasičské záchranné sbory se v celé republice podílejí na zpomalení šíření koronaviru označovaného jako SARS CoV-2. Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje sestavil tým čítající 12 hasičů – zdravotníků a odebírá na žádost Krajské hygienické stanice vzorky na testy na koronavirus. K dnešnímu dni tito naši kolegové odebrali již 615 vzorků v sociálních zařízeních v Mostě, Ústí nad Labem, Litvínově a Krabčicích u Roudnice nad Labem. Další výjezdy budou pravděpodobně následovat. Jiní hasiči provádějí plošnou dezinfekci těchto a dalších zařízení. Rozvezli jsme 105 přístrojů na podporu dýchání ze Skladu státních hmotných rezerv nemocnicím v kraji. Z policejního skladu v Opočínku jsme pro další distribuci v rámci Ústeckého kraje dovezli statisíce roušek v souvislosti s volbami do krajských zastupitelstev a Senátu ČR, další statisíce respirátorů a roušek pro pedagogické a nepedagogické pracovníky ve školství, pro domovy důchodců a zařízení pro děti. Především ale zasahujeme a pracujeme v rizikových podmínkách, kdy úkony spojené s ochranou zdraví podstatně zvýšily nároky na naši práci a psychiku. I v našich řadách na čas ubývají naši kolegové a kolegyně, kterým se nákaza nebo karanténa nevyhnula. Přes všechny překážky, které před nás pandemie staví, jsme schopni udržet akceschopnost zásahových jednotek, činnost Krajského operačního střediska a plnit všechny ostatní běžné úkoly.  
Velmi si vážím Vašeho pracovního nasazení. Stejně jako na jaře i tentokrát Vám chci poděkovat za obětavost při zajišťování našich činností a zároveň Vás chci požádat, abychom všichni společně i nadále dodržovali všechna hygienická opatření. Je to pro sbor životně důležité.
Nemocným kolegyním a kolegům přeji brzké uzdravení. 
Vám všem i Vašim rodinám přeji hodně sil a pevné zdraví.

plk. Ing. Roman Vyskočil
ředitel HZS Ústeckého kraje
 

vytisknout  e-mailem