HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Počasí hasiče zaměstnává, přibylo dopravních nehod

Počasí posledních dní, které přineslo sněhovou nadílku, zaměstnává i krajské hasiče. Jen od 2. do 3. ledna zasahovali u 20 dopravních nehod. 

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Předměřice nad Labem – dopravní nehoda – 3. 1. 12:40
Profesionální jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská zasahovala u dopravní nehody osobního vozidla, které se ocitlo v příkopu. Posádka vozu nebyla zraněna.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Boháňka– technická pomoc – 2. 1. 5:01
Hořičtí profesionální hasiči odstranili v časných ranních hodinách spadlý vzrostlý smrk z vozovky poblíž Boháňky.

Třebovětice– technická pomoc – 2. 1. 7:46
Podnikoví hasiči ČEPRO Cerekvice odstranili ráno spadlou větší větev z komunikaci v Třebověticích. 

Kamenice– dopravní nehoda – 2. 1. 16:56
Jičínští profesionální hasiči byli odpoledne přivoláni k osobnímu vozidlu, které havarovalo na namrzlé vozovce a skončilo převrácené na střeše. Nehoda se stala na silnici mezi Konecchlumím a Úlibicemi. Řidič byl ošetřen zdravotnickou záchrannou službou. Hasiči automobil vyprostili zpět na vozovku.

Hradčany– dopravní nehoda – 2. 1. 18:28
Jičínští profesionální hasiči vyjeli odpoledne k osobnímu automobilu, který havaroval do stromu do příkopu mezi Hradčanami a Popovicemi. Jedna zraněná osoba byla odvezena zdravotnickou záchrannou službu do nemocnice.

Jičín – dopravní nehoda – 3. 1. 14:19
U dopravní nehody dvou osobních vozidel zasahovali profesionální hasiči z Jičína. Nehoda se stala na ulici 17. listopadu. Jedna osoba utrpěla zranění, do péče si ji převzali záchranáři. Jednotka místo události zajistila a následně jej předala policistům.

Jičíněves – dopravní nehoda – 3. 1. 15:38
Profesionální jednotka z Jičína a dobrovolná jednotka z Kopidlna vyjely k dopravní nehodě dvou osobních automobilů, které se střetly na komunikaci I/32. Všechny osoby se nacházely po srážce mimo havarované vozy, jedna byla zraněna. Jednotka zabezpečila auta proti vzniku požáru, pomohla s jejich naložením na odtah a odstranila následky nehody.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Rožmitál – technická pomoc – 2. 1. 11:29
Broumovští profesionální hasiči odstranili před polednem strom, který hrozil pádem na komunikaci.   

Pěkov – dopravní nehoda – 2. 1. 13:30
Broumovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Police nad Metují byli odpoledne přivoláni k osobnímu vozidlu, které vyjelo mimo vozovku a převrátilo se na střechu. Hasiči vůz zabezpečili a pomohli dvěma osobám ven. Ty byly poté předány do péče zdravotnické záchranné služby, která je odvezla na vyšetření do nemocnice. Hasiči otočili vozidlo zpět na kola a vyprostili jej na komunikaci. Poté provedli úklid vozovky.

Dolní Teplice – technická pomoc – 2. 1. 14:40
Broumovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Teplic nad Metují vyprostili odpoledne zapadlý autobus.  

Hronov – technická pomoc – 3. 1.  06:06
Na náměstí Čs. armády došlo k havárii vodovodního řadu a unikalo zde větší množství vody. Na místo byli povoláni profesionální hasiči z Náchoda, kteří místo události zabezpečili a zapáskovali. O situaci byli vyrozuměni pracovníci VaK.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Příkazy – technická pomoc – 2. 1. 0:17
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou odstranili v noci spadlé větve ze silnice.

Záměl – dopravní nehoda – 2. 1. 7:22
Rychnovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí byli ráno přivoláni k osobnímu automobilu, které havarovalo mezi Potštejnem a Doudlebami. Vozidlo se střetlo se srnou a vjelo částečně do potoka.  Hasiči vůz vyprostili. Ke zranění osob nedošlo.

Bačetín – dopravní nehoda – 2. 1. 8:28
Profesionální hasiči z Dobrušky vyjeli ráno k vozidlu, které vyjelo mimo vozovku a narazilo do stromu.  Hasiči provedli na automobilu protipožární opatření. Nehoda se obešla bez zranění osob.

Pěčín – dopravní nehoda – 2. 1. 10:00
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Rokytnice v Orlických horách vyjeli dopoledne ke střetu dvou osobních automobilů, který se stal v Pěčíně. Ke zranění osob nedošlo. Hasiči provedli na vozech protipožární opatření a odstavili je mimo vozovku.

Panské Pole – dopravní nehoda – 2. 1. 12:57
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Rokytnice v Orlických horách byli po poledni přivoláni k vozidlu, které havarovalo mimo vozovku na střechu mezi Rokytnicí a Bartošovicemi. Nikdo nebyl zraněn.

Olešnice v Orlických horách – technická pomoc – 2. 1. 14:36
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou, Dobrušky a dobrovolní hasiči z Olešnice v Orlických horách byli odpoledne přivoláni k zapadlému autobusu. Jednotky pomocí vyprošťovacího automobilu autobus vyprostily.

Dobruška – dopravní nehoda – 3. 1. 07:17
Na křižovatce na komunikaci I/14 došlo k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Dvě osoby se při nehodě zranily. Poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům z Dobrušky, kteří místo zásahu zajistili a provedli opatření proti vzniku požáru. Z jednoho z havarovaných vozů unikaly provozní kapaliny, jednotka zasypala skvrny sorpčním materiálem. Po odstranění následků nehody předali hasiči místo zásahu policistům.

Bartošovice v Orlických horách – dopravní nehoda –  3. 1. 10:16
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Rokytnice v Orlických horách zasahovali u dopravní nehody dodávky. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Svídnice – dopravní nehoda – 3. 1. 10:20
U dopravní nehody osobního vozidla na silničním úseku mezi Svídnicí a Krchleby zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí. Osobní vozidlo značky Škoda Favorit skončilo převrácené mimo vozovku na střeše. Jedna osoba se při nehodě zranila, hasiči jí poskytli první předlékařskou péči a následně se o ni postarali záchranáři. Hasiči vůz převrátili zpět na kola, aby zabránili úniku provozních kapalin. Následně provedli opatření proti vzniku požáru.

Dobruška – dopravní nehoda – 3. 1. 10:52
Mezi Dobruškou a obcí Provoz havaroval osobní automobil, který sjel do příkopu. Na místo zásahu přijeli profesionální hasiči z Dobrušky, kteří pomohli s vytažením vozu zpět na komunikaci. Nikdo nebyl při události zraněn.

Kunvald – dopravní nehoda – 3. 1. 16:00
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Rokytnice v Orlických horách vypomáhali u dopravní nehody na území Pardubického kraje. Havaroval zde autobus s několika dětmi a dospělými. Jednotka z Rokytnice v O. h. vypomohla kapacitně s dopravním automobilem, kde se mohla posádka autobusu schovat před zimou, a z Rychnova nad Kněžnou mířil na místo vyprošťovací automobil.
 

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Lampertice – dopravní nehoda – 2. 1. 15:13
Trutnovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči ze Žacléře byli krátce před polednem přivoláni cisterně, která se převrátila na bok. Došlo k úniku provozních kapalin. Jednotky únik zlikvidovali pomocí sorbentu. Cisterna byla prázdná.

Špindlerův Mlýn – technická pomoc – 2. 1. 15:13
Profesionální hasiči z Vrchlabí a místní dobrovolní hasiči vyprostili zapadlé osobní vozidlo, které blokovala vozovku.

Rudník – dopravní nehoda – 2. 1. 22:50
Vrchlabští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Hostinného vyjeli v noci k dopravní nehodě dvou osobních automobilů, která se stala mezi Vrchlabím a Rudníkem. Ke zranění osob nedošlo. Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a provedli úklid komunikace.

Špindlerův Mlýn – dopravní nehoda – 3. 1. 03:13
K dopravní nehodě osobního vozidla, které narazilo do zídky, vyjížděli profesionální hasiči z Vrchlabí a místní dobrovolná jednotka. Nehoda se obešla bez zranění, hasiči uvolnili a vytáhli havarovaný automobil pomocí navijáku. Následně bylo vozidlo odtaženo a místní jednotka dále zlikvidovala uniklé provozní kapaliny.


Alena Kuthanová, DiS., Martina Götzová


.

Odkazy do noveho okna

DN Lampertice (2)

DN Lampertice (2) 

Detailní náhled

DN Lampertice

DN Lampertice 

Detailní náhled

DN Pěkov (2)

DN Pěkov (2) 

Detailní náhled

DN Pěkov

DN Pěkov 

Detailní náhled

Olešnice autobus (2)

Olešnice autobus (2) 

Detailní náhled

Olešnice autobus

Olešnice autobus 

Detailní náhled

Teplice autobus (2)

Teplice autobus (2) 

Detailní náhled

Teplice autobus

Teplice autobus 

Detailní náhled

DN Kunvald (1)

DN Kunvald (1) 

Detailní náhled

DN Svídnice (1)

DN Svídnice (1) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem