HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Po střetu s vlakem byl náklad dodávky rozmetán podél trati

(22.6.2016) Čtyři jednotky hasičů zamířily po třinácté hodině na místo dopravní nehody v obci Drslavice na Uherskobrodsku. 

Ke střetu dodávky zn. Fiat s osobním vlakem došlo v prostoru železničního přejezdu. Náraz byl tak silný, že odhodil dodávku do příkopu vedle komunikace a trati. Větší část karoserie nákladového prostoru byla odtržena a zůstala na přední části vlaku. Převážené balíky pak byly rozmetány desítky metrů podél trati. Při střetu bylo poškozeno i čelní sklo kabiny strojvůdce vlaku. Lze mluvit o štěstí, že řidič dodávky, strojvůdce ani nikdo z téměř šedesáti cestujících nebyl zraněn.

Jako první dorazili na místo události v 13:21 hodin profesionální hasiči ze stanice Uherský Brod. V další minutě je následovali také profesionální hasiči z Uherského Hradiště. Po čtrnácté hodině se na místo události dostavily také jednotky dobrovolných hasičů obce Drslavice a drážních hasičů HZSP SŽDC Přerov.

Hasiči zajistili havarovanou dodávku proti vzniku požáru a úniku provozních kapalin. Po příjezdu náhradního autobusového spoje pomohli cestujícím s opuštěním vlaku, který zůstal stát na vyvýšeném náspu. Dobrovolní hasiči také zajistili prostor s rozmetaným nákladem dodávky.

Po převzetí místa zásahu velitelem drážních hasičů se obě profesionální jednotky postupně vrátily na své stanice. Místní dobrovolní hasiči zůstali na místě spolu s přerovskou jednotkou.

Autor por. Bc. Libor Netopil – tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

vytisknout  e-mailem