HZS Jihomoravského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Po nehodě unikla nebezpečná chemikálie

Sobota, 23. července 2022 – Při nehodě kamionu a osobního auta na Břeclavsku se dva lidé zranili. Silnice I/52 byla v místě nehody několik hodin uzavřená. Nákladní vůz převážel nebezpečnou chemickou látku. 

Po půl sedmé ráno vyjely jednotky HZS k dopravní nehodě kamionu a osobního auta na silnici I/52 u obce Perná na Břeclavsku. Dva cestující z osobního auta skončili v péči ZZS. Kamion sjel po nehodě ze silnice a převrátil se na střechu. 

Nákladní vůz převážel 20 IBC kontejnerů s nebezpečnou chemickou látkou. Jednalo se o chemický přípravek pryskyřice na bázi styrenu. Tato látka je vysoce hořlavá a zdraví škodlivá.  

Velitel zásahu si proto nechal na místo povolat speciální techniku pro zajištění místa nehody proti požáru. Na místě nehody zasahovaly 4 profesionální hasičské jednotky a také naše mobilní chemická laboratoř z Tišnova. Hasiči zajistili protipožární ochranu během vyprošťování kamionu a překládky kontejnerů. Průběžně při tom měřili koncentrace nebezpečných látek v okolí. O úniku několika stovek litrů chemikálie z jednoho poškozeného kontejneru informoval velitel zásahu orgán životního prostředí.  

Během zásahu byl provoz na silnici I/52 zastaven a odkláněn na objízdnou trasu. Krátce po 14. hodině jednotky HZS zásah ukončily a velitel zásahu předal místo nehody Policii ČR.  

Jaroslav Mikoška - tiskový mluvčí HZS JmK 

vytisknout  e-mailem