HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Po nárazu začal náklaďák hořet, řidič vyvázl ven včas

Opočno – dopravní nehoda, požár – 1. 7. 11:25

K dopravní nehodě nákladního vozidla vyjížděli hasiči do ulice Podzámčí. Automobil převážející štěrkodrť havaroval do svodidel a zábradlí na mostku, zanedlouho po nárazu pak začala kabina auta hořet. Řidič se dostal mimo havarovaný vůz včas ještě předtím, než zachvátily kabinu plameny. Se zraněním pak skončil v péči zdravotnické záchranné služby.

Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Dobruška a JSDH Opočno, požár dostali rychle pod kontrolu a vozidlo dále ochlazovali a kontrolovali, zda nedochází k úniku provozních kapalin. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu kolem 12:15 hod. Vozidlo bylo zkontrolováno pomocí termokamery a sorpčním materiálem jsme zasypali drobný únik oleje.

Místo si následně převzali policisté, poškozené zábradlí a svodidla na mostku i kácení stromu řešil majetkový správce komunikace. Před 14. hodinou se na místo hasiči vraceli, povoláni byli profesionální hasiči z Dobrušky a centrální stanice Hradec Králové. Kvůli chystanému odtahu vozidla bylo nutné zajistit odčerpání nafty z nádrže. Za tím účelem byl na místo vyslán technický kontejner s nádržemi na ropné produkty. Hasiči pak přečerpali pohonné hmoty a zabezpečovali místo po dobu vyproštění vozidla. Komunikace byla na nezbytně nutnou dobu uzavřena nebo byl provoz řízen kyvadlově, zásah bude ukončen v pozdějších odpoledních hodinách.

Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS HKK

Odkazy do noveho okna

2024_07_01-Opocno (1)

2024_07_01-Opocno (1) 

Detailní náhled

2024_07_01-Opocno (2)

2024_07_01-Opocno (2) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem