HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Po čelním střetu dvou vozidel hasiči vyprošťovali řidičku

Ve středu 19. prosince krátce po půl šesté byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámena vážná dopravní nehoda dvou osobních vozidel na mostě přes Labe v Ovčárecké ulici v Kolíně. 

Operační důstojník k události vyslal jednotky profesionálních hasičů ze stanic Kolín a Kutná Hora, přičemž první jednotka byla na místě už pět minut od ohlášení nehody. Při průzkumu hasiči zjistili, že se čelně střetla dvě osobní vozidla a další dvě byla vlivem nehody poškozena.

V jednom z osobních automobilů se nacházela zaklíněná řidička, kterou hasiči vyprostili za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení a následně ji předali do péče posádce zdravotnické záchranné služby. Druhou zraněnou osobu vyprošťovat nutné nebylo.

Vzhledem k tomu, že zranění vyproštěné ženy bylo vážnějšího charakteru, byl na místo vyslán také vrtulník Letecké záchranné služby Policie ČR, který pacientku transportoval do jedné z pražských nemocnic. Druhá osoba byla odvezena sanitním vozidlem do kolínské nemocnice.

Hasiči na místě dále provedli protipožární opatření na vozidlech, sanaci vozovky od uniklých provozních kapalin a nasvícení místa nehody pro potřeby dopravní policie. Po zadokumentování nehody pomohli s odstraněním havarovaných vozidel a uklidili vozovku. Důležitá komunikace na jednom z hlavních průjezdů městem byla po dobu zásahu a vyšetřování zcela uzavřena.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem