HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Po bouřce čerpali hasiči vodu v obcích na Hradecku

V pondělí 26. 7. 2021 uděřily ve večerních hodinách na Královéhradecku bouřky, profesionální a dobrovolné jednotky hasičů zasahovaly v okrese Hradec Králové asi u deseti událostí, kdy odstraňovaly následky po deštích.

Spadlé stromy a větve odstraňovali z komunikací hasiči v Hradci Králové, Lišicích, na silnici č. 35 u Sadové, v Kosicích.

S čerpáním vody ze zatopených sklepů po přívalovém dešti pomáhali hasiči v Káranicích, Chudeřicích a Obědovicích. Konkrétně v Káranicích byla nasazena čerpadla v asi dvacítce rodinných domů a garážích, v obci se také tvořily laguny z vody, která nestačila odtékat místní kanalizací. Z preventivních důvodů byly na místa navezeny pytle s pískem. Kolem 23. hodiny se situace uklidňovala, jednotky se vracely zpět na své základny kolem druhé hodiny ranní. Nikdo nebyl při událostech zraněn. Na čerpání vody ze zatopených prostor ve zmíněných obcích se podíleli profesionální hasiči ze stanic Nový Bydžov a Hradec Králové a JSDH Nechanice, Chlumec nad Cidlinou, Chudeřice, Kosice, Lhota pod Libčany, Lovčice, Nové Město nad Cidlinou, Písek, Obědovice, Klamoš, Osice.

Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: JSDH Kosice - technická pomoc při odstranění stromu

Odkazy do noveho okna

TP Kosice_zdroj JSDH Kosice (2)

TP Kosice_zdroj JSDH Kosice (2) 

Detailní náhled

TP Kosice_zdroj JSDH Kosice (1)

TP Kosice_zdroj JSDH Kosice (1) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem