HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Plané výjezdy hasičů...

Od nás víte, že jednotky požární ochrany nejčastěji vyjíždějí k technickým zásahům, které tvoří 71 % z celkového počtu událostí. Dopravní nehody se na celkovém počtu událostí podílí 13 %, požáry tvoří 7 % událostí a 5 % se na celkovém počtu událostí podílí plané poplachy. Události v souvislosti s únikem nebezpečné látky pak tvoří 4 %.

Nejvytíženějším dnem v týdnu z hlediska výjezdu hasičů bývá pondělí. Nejméně událostí pak ve čtvrtek. Nejčastěji během dne vyjíždějí hasiči k zásahu mezi 16. – 17. hodinou, nejméně pak mezi 2. – 3. hodinou ranní.

Mezi výjezdy jsou i plané poplachy. Těch v loňském roce bylo 463 události, nejvíc za posledních pět let. Jen za první čtyři měsíce letošního roku evidujeme již 130 planých poplachů.

Planý poplach je činnost jednotky vyvolaná z důvodu ohlášení požáru nebo jiné události jednotce, která se nepotvrdila.

Mezi plané poplachy se řadí – příznaky hoření, zneužití jednotky, nenahlášené pálení, chyba ne elektrické požární signalizaci a jiný druh (tedy zde se zařadí např. události, kdy byla jednotka během jízdy k zásahu odvolána, na místě události velitel zásahu rozhodl, že nehrozí nebezpečí a jednotka nebude zasahovat nebo také pokud událost v ohlášeném místě nenajdou a nejedná se o zneužití (nejčastěji např. při větrné smršti někdo nahlásí strom, ale než na místo jednotka dojede, někdo jiný strom odstraní a my už ho na místě nenalezneme atd.).

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

plané výjezdy

plané výjezdy 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem