HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Plameny zničily dílnu a způsobily škodu za 250 000 korun.

(20. 12. 2017) K hlášenému požáru dílny v obci Huslenky na Vsetínsku vyrazili dnes krátce po čtrnácté hodině hasiči z pěti jednotek. Postupně na místo vyrazila jednotka profesionálních hasičů ze stanice Vsetín a dobrovolné jednotky hasičů z obcí Huslenky, Karolinka, Hovězí a Halenkov. 

V době příjezdu první cisterny byl již požár v plném rozsahu. Zasažena byla dílna o rozměru 9x4 metry. Jednotky okamžitě nasadily dva vysokotlaké proudy a dva proudy C, a s využitím dýchací techniky se jim podařilo dostat požár pod kontrolu. Po rozebrání konstrukcí a kontrole prostor termokamerou byla v 15:21 hodin ohlášena celková likvidace události.

Na místo se dostavil také vyšetřovatel hasičů z územního odboru HZS Vsetín. Po ohledání bylo zjištěno, že požár vznikl od kouřovodu instalovaného topidla na tuhá paliva. Škoda, způsobená na budově, vybavení a uskladněném materiálu dosáhla 250 000 korun. Díky rychlému zásahu jednotek se podařilo zabránit rozšíření požáru na blízké budovy a uchráněny tak byly další nemalé hodnoty ve výši více než 2 miliony korun.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem