HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Plameny zasáhly technologii spalovny. Dalšímu rozšíření zabránili hasiči a zaměstnanci

(29.12.2016) Pět jednotek hasičů likvidovalo noční požár ve spalovně odpadů ve Zlíně - Malenovicích. 

Včera v 23:10 hodin byl vyhlášen požární poplach jednotkám profesionálních hasičů z centrální stanice Zlín a Otrokovic. Podle přijatého oznámení došlo k požáru pece spalovny odpadů v průmyslovém areálu v okrajové části Malenovic. Současně s profesionálními hasiči vyjely na místo hlášené události i jednotky hasičů města Zlína z Prštného a dobrovolných hasičů z Malenovic.

Podle následného upřesnění velitele zásahu plameny zasáhly technologii jedné z pecí objektu spalovny odpadů. V době příjezdu profesionálních hasičů už na místě zasahovali zaměstnanci spalovny a hasiči podnikové jednotky HZSP Tajmac – ZPS, a.s. K likvidaci požáru hasiči nasadili vodní proudy a pěnu. Do dvaceti minut se podařilo požár lokalizovat a zabránit jeho rozšíření na další části technologie a mimo objekt.

Z důvodu odstavení dodávky elektrické energie do objektu došlo k zastavení procesu odsiřování zplodin hoření. O situaci byli informováni pracovníci odboru životního prostředí a na místo události byli povoláni příslušníci chemické laboratoře HZS ČR z Frenštátu pod Radhoštěm, kteří provedli měření koncentrací nebezpečných látek v ovzduší. Vzhledem k negativním výsledkům měření nebylo nutné realizovat opatření pro informování obyvatelstva.

Podle předběžných odhadů může škoda způsobená požárem dosáhnout jednoho milionu korun. Přesná výše škody, uchráněných hodnot a také okolnosti vzniku požáru budou předmětem dalšího vyšetřování hasičů a policistů.

Autor: por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem