HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Plameny zasáhly střechu a půdní prostory rodinného domu. Aktualizace

(15.5.2017) Pět jednotek hasičů zasahuje v obci Ratiboř na Vsetínsku. 

Informaci o požáru v objektu dvoupodlažního rodinného domu přijal operátor tísňové linky krajských hasičů čtyři minuty po jedenácté hodině. Podle oznamovatele bylo vidět kouř stoupající ze střechy domu. Jak bylo později zjištěno, do domu se ještě dostali jeho majitelé, kteří zjistili silné zakouření prostor druhého podlaží. Žádné plamenné hoření v tomto okamžiku ještě neviděli. To se ale následně změnilo. Ze střechy objektu vyšlehly plameny, které se rychle šířily po téměř celé její ploše a v půdním prostoru.

Na místo události byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Vsetín a dobrovolní hasiči obcí Ratiboř, Hošťálková a Jablůnka. Na místě bylo k dispozici celkem šest cisternových vozidel a automobilní žebřík, který si nechal velitel zásahu vyslat jako posilu. V 11:50 hodin dostali hasiči požár pod kontrolu a zabránili jeho dalšímu šíření na obytná podlaží. V další fázi zásahu hasiči rozebrali zasažené stavební konstrukce a vyklidili půdní prostor domu.

Při kontrole byla nalezena dvě ložiska hoření ve stropní konstrukci nad místnostmi druhého podlaží domu. Hasiči stropní konstrukci rozebrali a ložiska zlikvidovali.

Před třináctou hodinou dorazili na místo profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí s protiplynovým kontejnerem a zásobou tlakových lahví dýchací techniky. O doplnění požádal velitel zásahu vzhledem ke zvýšené spotřebě tlakových lahví při prováděném zásahu.

Jednotky dále pokračují v provádění likvidačních prací.

Příčina vzniku požáru a výše způsobených škod jsou předmětem vyšetřování hasičů.

16:50 hodin

V 15:16 hodin ohlásil velitel zásahu likvidaci události. Kromě místních dobrovolných hasičů, kteří zůstali na místě jako dohlídka, se ostatní jednotky postupně vrátily zpět na své základny. Výše způsobené škody a uchráněných hodnot nebyla majitelem zatím vyčíslena. V šetření hasičů a policistů zůstává i příčiny vzniku požáru.

Autor: por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem