HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Plameny pohltily budovu skladu materiálu v centru krajského města

(5. 10. 2018) Krátce po sedmé hodině ranní vyhlásil operační důstojník poplach pro devět jednotek hasičů a vyslal je do Zlína na ulici Gahurova k hlášenému požáru nízké plechové haly. 

Po příjezdu na místo hasiči provedli průzkum místa, při čemž zjistili, že požárem je zasažena celá plechová budova o velikosti 10x30 metrů, ve které byl uskladněn například nábytek, elektrospotřebiče a nádobí. Postupně na místo přijelo všech devět jednotek, a to profesionální hasiči ze Zlína a Otrokovic, hasiči statutárního města Zlína a dobrovolné jednotky z okolních obcí. Díky velkému počtu zasahujících jednotek byl vyhlášen druhý stupeň poplachu. Jednotky postupně nasadily sedm hasebních proudů, díky nimž postupně požár dostaly pod kontrolu. Na místo vodu kyvadlově přivážely cisternami z hydrantu z nedalekého nákupního centra a z areálu Svitu, což zásah komplikovalo.

Vzhledem k rozsahu požáru se na místo dostavil územní řídící důstojník HZS Zlínského kraje, velící důstojník směny a velitel stanice Zlín. Taktéž se na místo dostavili zástupci města, v jehož majetku se budova nachází.

Poté co velitel zásahu vyhlásil lokalizaci požáru, hasiči postupně rozebírali plechovou konstrukci budovy a vynášeli ven uskladněný materiál. Objekt kontrolovali termokamerou a dohašovali skrytá ohniska.

Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který ve spolupráci se státními policisty bude provádět vyšetřování a zjišťovat příčinu vzniku požáru. Škodu vyčíslil na půl miliónu korun.

Šest minut po desáté hodině dopolední vyhlásil velitel zásahu likvidaci požáru. Poté se postupně začaly jednotky vracet zpět na své stanice. Na místě zůstala na dohlídku požářiště jednotka statutárního města Zlína.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem