HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Pět dětí pobodaných vosami skončilo v péči záchranářů

(7.9.2016) Tři jednotky hasičů byly po jedenácté hodině vyslány jako asistence záchranářům do Nového Hrozenkova na Vsetínsku. 

V 11:16 hodin přijal operátor tísňové linky krajských hasičů žádost o vyslání terénních vozidel hasičů jako asistence při transportu dětí pobodaných vosami z těžce přístupného terénu. K události došlo na území CHKO Beskydy u Nového Hrozenkova v lokalitě Brodské.

Na místo vyrazili profesionální hasiči ze stanice Vsetín s terénním velitelským vozidlem zn. Nissan Terrano, dobrovolní hasiči z Nového Hrozenkova s vozidlem Ford Ranger a dobrovolní hasiči z Halenkova s terénním vozidlem Mitsubishi a zásahovým vozidle Tatra.

Na místo srazu se jednotky dostaly téměř současně. Po příjezdu velitel zásahu zjistil, že zraněné děti už sváží místní občané, kteří se nacházeli poblíž místa celé události. Hasiči pomohli záchranářům s naložením zraněných dětí do sanitních vozů a postupně se vrátili na své základny.

K události došlo při školním výletu asi padesátky dětí s učiteli do okolí Nového Hrozenkova. Děti nešťastnou náhodou rozšláply vosí hnízdo. Vosy pak na celou skupinu zaútočily a několik dětí a učitelů pobodaly. U pěti dětí se po větším množství bodnutí projevily silné reakce, které si vyžádaly zásah záchranářů. Tři z dětí byly následně ošetřeny v zdravotním středisku v Novém Hrozenkově, dvě děti museli záchranáři transportovat do vsetínské nemocnice.

V posledních týdnech došlo k opětovnému zvýšení poštu zásahů jednotek hasičů k likvidaci rojů bodavého hmyzu, a to na území celého kraje. V měsíci srpnu vyjeli hasiči k 41 zásahům a od začátku září zasahovali už sedmnáctkrát. Všechny předchozí události při kterých hasiči zasahovali se obešly bez přímého napadení nebo zranění osob.

Autor: por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

vytisknout  e-mailem