HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Pátrání po pohřešované ženě ve skalách, o den dříve cvičily ve skalách složky IZS Královéhradeckého kraje podobnou situaci

Na 45 hasičů celkem z devíti profesionálních a dobrovolných jednotek se zapojilo včera 16. října 2014 před 14. hodinou do pátrání po pohřešované ženě, která se měla pohybovat v oblasti Bišík ve skalách u Teplic nad Metují na Náchodsku. Do pátrání se zapojili také policisté a členové Skalní záchranné služby. Pátrání probíhalo několik hodin a nakonec se podařilo v podvečer nezraněnou pohřešovanou ženu najít v oblasti Skalka.
Shodou okolností o den dříve složky integrovaného záchranného systému Královéhradeckého kraje cvičily součinnost při pátrání po osobě, která hrozila sebevraždou ve skalách v lokalitě Ostaš u Žďáru nad Metují na Náchodsku. Cvičení se zúčastnilo na 140 příslušníků složek IZS z Policie ČR, Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje, Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje, Letecké služby PČR, do akce byli zapojeni také dobrovolní hasiči z Police nad Metují a Žďáru nad Metují a členové Skalní záchranné služby Broumovsko. Po několika hodinách se pátracím týmům podařilo najít ženu, která v náručí s novorozeným dítětem hrozila skokem ze skály. Policejnímu vyjednávači se podařilo po několika desítkách minut ženě rozmluvit její úmysl. Mezi tím byli hasiči, policisté a záchranáři informováni, že se ve skalnatém prostředí ztratilo několik rodinných příslušníků hledané ženy, kteří se rozhodli pátrat po ní na vlastní pěst. Pátrací týmy se pustily do intenzivního hledání ztracených osob v těžko přístupném terénu. Nakonec se jim podařilo skupinu najít, jedna osoba zemřela po pádu ze skály, další osoba byla zachráněna z nepřístupného terénu vrtulníkem a postupně se podařilo z dané oblasti zachránit i zbylé osoby.
 
Foto: KÚ Královéhradeckého kraje - taktické cvičení složek IZS
 
Odkazy do noveho okna

Taktické cvičení složek IZS 1

Taktické cvičení složek IZS 1 

Detailní náhled

Taktické cvičení složek IZS 2

Taktické cvičení složek IZS 2 

Detailní náhled

Taktické cvičení složek IZS 3

Taktické cvičení složek IZS 3 

Detailní náhled

Taktické cvičení složek IZS

Taktické cvičení složek IZS 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem