HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Pátrání po 11leté dívce má šťastný konec, do akce se zapojila více jak stovka záchranářů z několika krajů - Polomí, Prostějovsko!

19:51 - Našli jsme ji! „Volá operační důstojník informaci pro službu konajícího „TM“ (tiskového :-)), Uff…Pátrání po 11-ti leté dívce s genetickou poruchou, tak končí po více jak třech hodinách, poblíž obce Polomí na Prostějovsku. 

Na žádost PČR jsme aktivovali specialisty nejen z Olomouckého kraje. (lezecké týmy, speciální techniku čtyřkolky i techniku na vodní pátrání). Navíc v hotovosti napříč celou ČR k místu postupně vyrazilo několik psovodů.

Dívenku našel v husté trávě, po předchozím již téměr marném pátrání, kolega profesionální hasič ze stanice Šumperk. Kdy v určeném místě již jen křížem krážem projížděl takzvaně na náhodu čtyřkolkou. Náhoda ? Ano,  ta se podařila. Místo přesněji do štábu přenesla moderní technologie, geolokátor!

Do pátrání s profesionálními hasiči, velkého počtu dobrovolných hasičů z širokého okolí, se také zapojily desítky policistů včetně vrtulníku s termovizí, pod jejich velením (PČR) celá akce probíhala.

Vše má dobrý konec, skvělá zpráva! K místu po skončení pátrací akce dorazila i posádka zdravotníků ZZS Olomouckého kraje, na žádost velitele zásahu k preventivní kontrole.

Zdeněk Hošák - tiskový mluvčí 
HZS Olomouckého kraje
T: 721810541 T: 950770039
M: zdenek.hosak@hzscr.cz

Odkazy do noveho okna

Snímek obrazovky 2024-07-05 v 20.31.47

Snímek obrazovky 2024-07-05 v 20.31.47 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem