HZS Kraje Vysočina  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Pátek třináctého na Vysočině

Smolný“ byl opravdu pátek pro řidiče na Vysočině. Potrápilo je husté sněžení, silný vítr a také náledí. Hasiči díky opravdu zimnímu a velice nepříznivému počasí měli plné ruce práce s odstraňováním následků dopravních nehod. Celkem byly jednotky povolány k 19 dopravním nehodám. Při nehodách utrpělo zranění jedenáct osob.

 
K nejvážnější dopravní nehodě došlo v 15:25 hod na 136,5 km dálnice D1 ve směru na Prahu. Při střetu pěti osobních vozidel a autobusu utrpěli zranění čtyři lidé. Jednalo se o cestující z osobních vozidel. Dálnice po střetu zůstala ve směru na Prahu zcela neprůjezdná a v místě se tvořily dlouhé kolony. Hasiči pomohli zdravotníkům s ošetřením zraněných a s jejich následným transportem do sanitních vozů. K dalšímu ošetření byli zranění převezeni do nemocnic. Jednotka provedla na vozidlech protipožární opatření a zamezila možnému úniku provozních kapalin. V době nehody cestovalo v autobuse 61 lidí. Všichni vyvázli z nehody bez zranění. Dopravce pro cestující zajistil náhradní autobus, který na místo události dorazil těsně před pátou hodinou odpolední. Hasiči pomohli cestujícím bezpečně nastoupit do přistaveného autobusu. Téměř ve stejný okamžik se podařilo obnovit provoz jedním jízdním pruhem a kolona se pomalu začala rozjíždět. K úplnému obnovení provozu došlo v 17:30 hod a zasahující jednotka profesionálních hasičů ze stanice Velké Meziříčí se vrátila zpět na základnu.

Bouralo se také na ostatních místech Vysočiny.

K úplně první páteční nehodě vyjížděli profesionální hasiči z Třeště k obci Batelov na Jihlavsku v 08:49 hod. Kamion sjel při nehodě do příkopu. Posádka vozidla vyvázla z nehody bez zranění. V 09:18 byly následky dopravní nehody odstraněny a jednotka se vrátila zpět na základnu.

O minutu později vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Moravské Budějovice k nehodě osobního vozidla u křižovatky na Lukov. Při nehodě utrpěla jedna osoba lehká poranění. Jednotka provedla na vozidle protipožární opatření a zamezila možnému úniku provozních kapalin.

V 09:25 hod se střela dvě osobní vozidla u Stonařova. K nehodě vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Třešť, kterou posílila jednotka sboru dobrovolných hasičů ze Stonařova. Nehoda se obešla bez zranění osob. Hasiči zajistili havarovaná vozidla proti požáru a uniklé provozní kapaliny zlikvidovali speciálním sorbentem.

V 09:49 hod skončila po nehodě dodávka v příkopu u Kamenice nad Lipou. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Kamenice nad Lipou. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči vozidlo z příkopu vyprostili zpět na komunikaci. Po vytažení zpříkopu byl řidič schopen s dodávkou pokračovat v další cestě.

V 10:20 hod havaroval traktor s vlekem (štěpkovačem) u Božejova na Pelhřimovsku. K nehodě vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Pelhřimov a Kamenice nad Lipou. Při nehodě utrpěl zranění řidič traktoru. Traktor zůstal po nehodě vzpříčeny na vozovce a celou ji zablokoval. Jednotky zajistily traktor proti požáru a zlikvidovaly uniklý převodový olej speciálním sorbentem. Vyproštění a odtažení traktoru si zajistil jeho majitel.

V 10:28 hod byla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Telč vyslána k dopravní nehodě dodávky u obce Ořechov. Vůz skončil po nehodě mimo vozovku v příkopu. Nehoda se obešla bez zranění osob. Hasiči vozidlo za pomoci navijáku vytáhli. Hned od této události jednotka zamířila k další nehodě. Na komunikaci spojující Ořechov a Telč havaroval osobní vůz značky BMW a po nehodě skočil v příkopu. Posádka vozidla vyvázla z nehody bez zranění. I tady hasiči provedli vytažení vozidla.

V 10:59 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Moravské Budějovice k nehodě osobního vozidla u Blatnice na Třebíčsku. Vůz skončil po nehodě mimo komunikaci v příkopu. Nehoda se obešla bez zranění osob. Jednotka provedla vyproštění vozidla zpět na komunikaci.

V 11:34 hod byla vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Jemnice k ohlášené nehodě dvou osobních vozidel na ulici Tyršova v Jemnici. Nehoda se obešla bez zranění osob. Hasiči zajistili havarovaná vozidla proti požáru a úniku provozních kapalin. Od této kolize přejela jednotka k další nehodě. U Třebelovic havaroval osobní vůz a po nehodě skončil v příkopu. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči provedli na vozidle protipožární opatření a zamezili možnému úniku provozních kapalin.

V 15:10 hod havarovala dvě osobní vozidla u Nového Města na Moravě. Nehoda si vyžádala jedno zranění. Zasahující jednotky provedly na vozidlech protipožární opatření a zamezily možnému úniku provozních kapalin. V 16:49 hod byly následky dopravní nehody odstraněny a jednotky se vrátily zpět na základny. U nehody zasahovala jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Nového Města na Moravě.

V 15:13 hod vyjely dvě jednotky hasičů ke střetu osobního vozidla a kamionu u Prostředkovic na Jihlavsku. Nehoda si vyžádala jedno lehké zranění. Jednotky provedly na vozidlech protipožární opatření, zamezily možnému úniku provozních kapalin a v místě řídily do příjezdu Policie ČR dopravu. V 16:45 hod byly následky odstraněny a vozovka zprůjezdněna. U nehody zasahovala jednotka profesionálních hasičů ze stanice Jihlava společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů ze Stonařova.

V 15:57 hod se střetla dvě osobní vozidla u obce Habry na Havlíčkobrodsku. K nehodě vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Světlá nad Sázavou společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Golčova Jeníkova. Nehoda se obešla bez zranění osob. Jednotky provedly zajištění vozidel proti požáru a úniku provozních kapalin. V 17:34 hod byly následky dopravní nehody odstraněny a jednotky se vrátily zpět na základny.

Bouralo se také u Dlouhé Brtnice na Jihlavsku. V 16:17 hod byla vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Třešť společně s¨jednotkou dobrovolných hasičů ze Stonařova k odstranění následků dopravní nehody několika osobních vozidel. Průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že v místě havarovala tři osobní vozidla. Při nehodě utrpěl lehká poranění jeden z řidičů. Hasiči poskytli zraněnému předlékařskou první pomoc a po příjezdu zdravotníků jej předali do jejich péče. Jednotky zajistily havarovaná vozidla proti požáru a zamezily možnému úniku provozních kapalin.

V 16:38 hod havaroval osobní vůz na ulici Táborská v Třebíči. Po nehodě skončil převrácený na střeše. Nehoda si vyžádala jedno zranění. Jednotka třebíčských profesionálních hasičů provedla na vozidle protipožární opatření, zamezila možnému úniku provozních kapalin a po zadokumentování nehody Policií ČR naložila vozidlo na odtah.

V rámci mezikrajské výpomoci vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Moravské Budějovice v 17:31 hod k nehodě kamionu u obce Blížkovice (Jihomoravský kraj). Kamion zůstal po nehodě vzpříčený přes vozovku. Při nehodě došlo k poškození nádrže kamionu. Hasiči nádrž provizorně utěsnili a naftu, která unikla z kamionu na komunikaci, zlikvidovali speciálním sorbentem. Ve 20:30 hod se hasičům podařilo kamion vyprostit.

V 18:55 hod se střetla dvě osobní vozidla u Račerovic na Třebíčsku. Nehoda se obešla bez zranění osob. Zasahující jednotka profesionálních hasičů ze stanice Třebíč zajistila vozidla proti požáru a úniku provozních kapalin.

K poslední včerejší nehodě vyjížděli hasiči v 19:14 hod do Krahulova. Při nehodě osobního vozidla utrpěla zranění jedna osoba. Po nezbytném ošetření na místě události ji zdravotníci převezli sanitním vozem k dalšímu ošetření do nemocnice. Hasiči zajistili vozidlo proti požáru a úniku provozních kapalin.


 

vytisknout  e-mailem