HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

"Partnerství pro bezpečnost. Přeshraniční systém podpory záchranných činností společnými opatřeními a nákupem specializovaného vybavení"

Logo CÍL3 + EU barevné - A4.jpg

Příslušníci Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje a Panstwowej straźy poźarnej v Opolu zpracovali společný projekt v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007 – 2013,  prioritní osa 1, oblast podpory 1.3 Prevence rizik.
Projekt s názvem  "Partnerství pro bezpečnost.  Přeshraniční systém podpory záchranných činností  společnými opatřeními a nákupem  specializovaného vybavení" byl doporučen monitorovacím výborem k spolufinancování z prostředků ERDF.
Více o projektu zde >>>

Základní informace o projektu naleznete také na informačních letácích, které jsou k dispozici jak v českém tak i polském jazyce: czpl.

Dne 26. listopadu 2009 se uskutečnila v   v Muzeu plynárenství v polském Paczkowie
konference  „Společně bezpečněji – integrovaný záchranný systém
Konference byla pořádána jako jedna z aktivit projektu ,,Partnerství pro bezpečnost. Přeshraniční systém podpory záchranných činností společnými opatřeními a nákupem specializovaného vybavení”.
Více o konferenci zde >>>

V rámci projektu   „Partnerství pro bezpečnost.  Přeshraniční systém podpory záchranných činností  společnými opatřeními a nákupem  specializovaného vybavení“  HZS Olomouckého kraje pořídil kontejnerovou soupravu pro řešení mimořádných událostí, a to ve složení:
•    1 ks nosič kontejnerů
•    1 ks kontejner  s vybavením pro likvidaci chemických a ekologických havárií
•    1 ks kontejner velitelsko-štábní.
Dodavatelem výše uvedené techniky  byla společnost MHZ PRAHA spol. s r. o.   Pořizovací cena kontejnerové soupravy činila 10 629 tis. Kč.  Z této částky bude  85 %  hrazeno z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007-2013. 
Technika byla zařazena do užívání v rámci integrovaného záchranného systému a je umístěna na požární stanici v Jeseníku.
Bližší údaje o pořízené technice zde>>

Fotogalerie nové techniky je k nahlédnutí zde>>

Dne 9. 9. 2010 se v obci Mikulovice, místní části Široký Brod uskutečnilo taktické cvičení složek integrovaného záchranného systému  s využitím příhraniční pomoci jednotek požární ochrany z Polské republiky.

Cvičení se konalo jako jedna z aktivit projektu č. PL.3.22/1.3.00/08.00594 „Partnerství pro bezpečnost.  Přeshraniční systém podpory záchranných činností  společnými opatřeními a nákupem  specializovaného vybavení“  realizovaného v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007-2013.

Cílem cvičení byl praktický nácvik činnosti složek IZS a jednotek požární ochrany z Polské republiky při zásahu na nebezpečnou látku. Cvičení se účastnilo 108 osob. Více o cvičení zde >>>

FOTO ze cvičení ke stažení  zde >>>

vytisknout  e-mailem