HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Oblékání a odkládání osobních ochranných prostředků – ochranného oděvu typu 3B, rukavic a filtračního dýchacího přístroje

Video znázorňuje oblékání a odkládání osobních ochranných prostředků – ochranného oděvu typu 3B, rukavic a filtračního dýchacího přístroje. Postup znázorňuje odkládání oděvu principem čistého asistenta, který se dotýká pouze čistých ploch oděvu. Velmi důležité je dodržet dobu působení dezinfekce rukou alespoň 1 minutu, zejména po odložení poslední vrstvy rukavic. Pokud je to možné, je vhodné použít různě barvy rukavic pro jednotlivé vrstvy a spodní rukavice v prodloužené délce.

Při využití ochranných brýlí a respirátoru místo masky se tyto pomůcky odkládají rovněž poslední v tomto pořadí. Dotýkáme se pouze čistých částí, které byly kryté ochranným oděvem. Pokud není třeba vyměňovat vnější vrstvu rukavic, lze využít pouze 2 vrstvy.

Zobrazené postupy byly vyvinuty v rámci spolupráce MV-GŘ HZS ČR, Institutu ochrany obyvatelstva, Vojenského zdravotního ústavu a Zdravotního ústavu se sídlem v Ústí nad Labem v rámci řešení projektu bezpečnostního výzkumu MV s názvem DEKOVRAT. Projekt byl zaměřen na ověření biologické dekontaminační účinnosti postupů HZS ČR a jejich optimalizaci. Video je pracovní verzí dokumentu zpracovávaného videostudiem Institutu ochrany obyvatelstva pro Oddělení podpory ochrany obyvatelstva.

Zdroj: TvHASICI

Oblékání:

https://www.youtube.com/watch?v=7-7OV75P7n0

Odkládání:

https://www.youtube.com/watch?v=NyMjzhyJO7Y

vytisknout  e-mailem