HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Opakované nedostatky při kontrolách ubytoven

Během podzimu minulého roku a měsíce ledna 2016 se moravskoslezští hasiči v rámci výkonu státního požárního dozoru zaměřili na provozovatele, kteří poskytují přechodné ubytování v objektech ubytoven. 

I přesto, že se kontroly provádějí opakovaně, v některých ubytovacích zařízeních jsou stále porušovány zásady požární bezpečnosti. Nejčastějšími prohřešky bývají zpravidla uzamčené únikové východy, neprůchozí únikové cesty, jejich špatné značení a neaktuální dokumentace požární ochrany.  Hasiči hodnotí tyto objekty jako rizikové, vzhledem k tomu, že se v nich často střídají jejich obyvatelé a vzhledem k dočasnosti svého pobytu se v objektu nemusí ideálně vyznat.

Při kontrolách hasiči prověřili celkem 14 ubytoven v lokalitě Ostrava-Jih. Z tohoto počtu byly pouze dvě bez nedostatků. Celkem bylo při kontrolách zjištěno 32 nedostatků, které budou s provozovateli ubytoven řešeny ve správním řízení.

ubytovny.jpg

V namátkových kontrolách zajišťování požární bezpečnosti při provozování ubytovacích zařízení budou hasiči pokračovat i v dalším období. Zároveň budou prověřovat zda, a jak byly odstraněny nedostatky zjištěné v předchozím období. V případě zjištění závažných pochybení popř. pokud budou zjištěny přetrvávající nebo opakované nedostatky, může Hasičský záchranný sbor uložit provozovatelům ubytovacích zařízení pokutu až do výše 500.000,- Kč.

vytisknout  e-mailem