HZS Kraje Vysočina  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Odstranění popadaných stromů, upevnění uvolněných střech i evakuace skautského tábora. Hasiči na Vysočině mají za sebou náročnou noc

Předpověď meteorologů se vyplnila a Vysočinu zasáhly ve čtvrtek večer bouřky doprovázené silným větrem a deštěm. V souvislosti s počasím zasahovali hasiči na Vysočině u více než 200 událostí. Nejčastěji hasiči odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu. 

V několika případech hasiči čerpali vodu ze zatopených sklepů domů.  Nejvážnější situace byla na Havlíčkobrodsku, kde museli hasiči zasahovat u více než 120 událostí.  V Havlíčkově Brodě odstraňovali hasiči za pomoci motorových pil popadané stromy například v ulici Wolkerova, Dobrovského, Masarykova nebo v ulici Lipnická. Upevnit poškozené střechy domů bylo nutné například v ulicích Zahradnického, Reynkova, Nuselská nebo Břevnická. Před desátou hodinou večer evakuovali hasiči ze skautského tábora v Libici nad Doubravou 40 dětí do budovy místní školy. Všechny děti jsou v pořádku a bez zranění. Řádění větru se nevyhnulo ani havlíčkobrodskému sídlišti Pražská.  Na zaparkovaná vozidla a vozovku zde padlo hned několik stromů.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem