Institut ochrany obyvatelstva  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Odborníci z Institutu ochrany obyvatelstva proškolili příslušníky královéhradeckých hasičských stanic v problematice radiační ochrany

Dne 13. 4. 2022 absolvovali příslušníci dvou královéhradeckých stanic odbornou přípravu s praktickým výcvikem zaměřenou na radiační ochranu při zásazích. 

av2couxh4w.1400.jpgzh1b5l1vpw.1400.jpg

Výcvik řídili specialisté z výjezdové skupiny Institutu ochrany obyvatelstva. Úkolem bylo připomenout si zásady radiační ochrany, radiačního průzkumu při mimořádných událostech, vyhledávání zdrojů ionizujícího záření nebo zjišťování plošné kontaminace rozptýlenými radionuklidy, včetně dodržování zásad spojených s dekontaminací a minimalizací následků ozáření zasahujících i zachraňovaných.

Ačkoliv se výše popsané mimořádné události nevyskytují příliš často, je nutné, aby byli hasiči i na tento druh nebezpečí teoreticky i prakticky připraveni.

Význam a kvalitu provedeného zaměstnání vyjádřila tisková mluvčí HZSKrálovéhradeckého kraje
por. Mgr. Martina Götzová takto
:

„Děkujeme kolegům z IOO za velmi přínosnou spolupráci a doufáme, že se opět potkáme u některého z výcviků nebo taktických či prověřovacích cvičení, která jsou také na radiační havárie pravidelně pořádána.“

iyvuwewcp9.1400.jpgm10r5orh2p.1400.jpg

zdroj foto: www.pozary.cz


Vloženo: 14. 4. 2022 | Aktualizace: 14. 4. 2022 | Email: spisovna@ioolb.izscr.cz

vytisknout  e-mailem