HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Členové IZS školili starosty na krizové řízení

 

Dne 11. února 2011 se uskutečnilo v Luhačovicích školení starostů obcí Zlínského kraje, které bylo zaměřeno k přípravě na mimořádné události, krizové situace a jejich řešení.

Toto školení bylo součástí dvoudenní akce pořádané Zlínským krajem pro nové i stávající představitele obcí. Školení bylo vedeno v souladu s Koncepcí vzdělávání v oblasti krizového řízení, která byla schválena usnesením Bezpečnostní rady státu ze dne 16. listopadu 2004 č. 14, a také v souladu s § 10 odst. 1 písm. b), zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení (krizový zákon) ve znění pozdějších předpisů.

HZS Zlínského kraje, ve spolupráci s krajským úřadem, složkami IZS a dotčenými správními úřady na úrovni kraje, provádí toto vzdělávání ve své územní působnosti vždy po každých komunálních volbách. Náš region byl vůbec prvním z HZS krajů, který tuto odbornou přípravu po loňských volbách uskutečnil.

Následovat bude ještě samostatné jednodenní zaměstnání starostů obcí s rozšířenou působností (ORP), včetně primátorů statutárních měst, které bude zabezpečovat přímo MV-GŘ HZS ČR ve spolupráci s dotčenými ministerstvy a ústředními správními úřady. Toto vzdělávání proběhne 31. března 2011 ve Školním a výcvikovém zařízení HZS ČR – Brno, a to společně pro kraje Jihomoravský, Moravskoslezský, Olomoucký a Zlínský.

Starostové se tak měli možnost seznámit, prostřednictvím jednotlivých přednášek, se základními informacemi z oblasti krizového řízení, ochrany obyvatelstva i požární ochrany. Přednášky byly připraveny příslušníky HZS Zlínského kraje, pracovníky krajského úřadu, Policie ČR a Krajského vojenského velitelství.

Odborné přípravy se zúčastnilo celkem 145 starostů, kteří na závěr obdrželi také osvědčení o absolvování této odborné přípravy.

 

Autor: z podkladů odboru PRE a CNP HZS ZLK

Odkazy do noveho okna

starostove2011_5

starostove2011_5 

Detailní náhled

starostove2011_4

starostove2011_4 

Detailní náhled

starostove2011_3

starostove2011_3 

Detailní náhled

starostove2011_2

starostove2011_2 

Detailní náhled

starostove2011_1

starostove2011_1 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem